is-hayatinda-kadin-gucu

İş Hayatında Kadının Gücü


İş Hayatında Kadının Gücü Nedir?

Kadınlar, tarih boyunca ikinci sınıf insan muamelesi görmüş, aşağılanmış, yok sayılmış, eziyet edilmiş ve iş hayatında onlara yer verilmemiştir. Bu yaşanan olumsuzluklar kadınları korkak, çekimser ve yapılan zulümlere karşı sessiz kalmaya itmiş, taciz edildiklerinde dahi ses çıkaramamışlardır. Kadınlar, doğurgan olmaları sebebiyle çocuk doğurup büyütmek, yemek yapmak ve ev işleri dışında herhangi bir yetenekleri yokmuş gibi yetiştirilmiş, korkutulmuş ve bastırılmıştır.

İş hayatına girmek isteyen kadına toplumda farklı gözle bakılmış, aileler kız çocuklarını bu sebeplerle okutmak istememiştir. Gün geçtikçe kadınlar kabuklarını kırmış, kendilerine güvenmeye başlamış ve başkalarının onların hayatları üzerindeki müdahaleyi kabullenmemiş ve iş hayatına yavaş yavaş girmeye başlamışlardır. Önce fiziksel olarak çalışmaya ve para kazanmaya başlayan kadınlar daha sonra eğitim almaya başlayarak zihinsel olarak da iş hayatında aktif rol oynamaya başlamışlardır.

Günümüzde kadın doktorlar, mühendisler, diş hekimleri, pilotlar, astronotlar, avukatlar, öğretmenler, muhasebeciler ve birçok alanda eğitim görmüş, fiilen mesleklerini icra eden kadınlar bulunmaktadır. İlerleyen zamanla İş Hayatında Kadının Gücü daha çok artmış ve bu durum devletlerin nazarında da dikkat çekmiş, çeşitli alanlarda kadın girişimciler devletler tarafından da desteklenmiştir. Bu şekilde devletler tarafından da desteklenen kadın daha çok çalışmak istemekte, kendine güvenmeye başlamakta ve daha sağlıklı çocuklar yetiştirebilmektedir.

 

Peki, Kadınlar Nasıl Daha Güçlü Olur?

Kadınlar, fiziksel güç gerektiren işler dışında erkeklerin yaptığı her işi rahatlıkla yapabilir. Bunun için tek gerekli şey özgüvendir. Öncelikle kadınlar kendine güvenmeli, başaracağına inanmalı, eğitim almalı ve kendisini mümkün olduğunca geliştirmelidir. Kendisini sadece çocuk dünyaya getiren bir canlı olarak görmekten vazgeçmeli her iki durumunda üstesinden geleceğine inanmalıdır.

Bugün her alanda, her sektör de kadınlar kariyer yapmış ve topluma ne kadar güçlü olduklarını kanıtlamışlardır. Yaptıkları işleri çekinmeden, disiplinli bir şekilde, kendine güvenerek yapan bir kadının başarısız olma ihtimali çok düşüktür. Hata yapma ihtimalinden korkmayan, risk alabilen, başarı kadar başarısızlığın karşısında nasıl duracağını bilen, güzel insan ilişkileri kurabilen kadın, çok daha güçlü ve başarılı olur.

Bir önceki yazımız olan Saygınlık Nasıl Kazanılır? başlıklı makalemizde psikoloji, saygın biri olmak ve saygın olmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

85
79 paylasim, 85 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı