is-stresinizi-azaltacak-yontemler

İş Stresinizi Azaltacak Yöntemler


Sürekli stres altında çalışmaktan bıktınız mı? Biraz gevşeyip rahatlamaya mı ihtiyacınız var? O zaman bu yöntemler tam size göre! Biraz kendinizi serbest bırakın ve size önerdiğimiz yöntemlere kulak verin.

  • Sosyal medyada takıldığınız zamanları azaltmaya çalışın. Neden mi? Çünkü orada gördüğünüz videolar ve fotoğraflarda arkadaşlarınızın gezdiği yerleri gördükçe psikolojik olarak çalışmak size çok daha zor gelecektir. Aynı zamanda orada geçirdiğiniz zaman size çok vakit kaybettirecektir. Bu yüzdende eliniz ayağınız birbirine dolaşacak ve işler sizi olduğundan daha fazla zorlayacak.
  • Organize olmayı deneyin. Yoğun ve stresli bir iş ortamında kafanıza göre hareket ederseniz hem verimli çalışamazsınız hem de kendinize gereken zamanı ayıramazsınız. O yüzden organize olup hareket etmenizde fayda var.
  • Kendinizi başka insanlarla kıyaslamaktan vazgeçin! İş ortamında elbette ki sizden daha hızlı, daha başarılı ve gözde bir çalışan olabilir. Siz kendinizi bu kişiyle kıyasladıkça iş stresiniz çok daha fazla artacağı için sizi psikolojik olarak çok daha zorlayacaktır. En iyisi kendi yağınızda kavrulun ve kendi başarılarınızla yetinip kimseyle kıyaslama içerisine girmeyin.
  • İşyerindeyken iş arkadaşlarınız ile iletişim kurarken hem rahat hem de basit olun. Kendinizi olduğunuzdan farklı göstermeye çalışmak, süslü cümlelerle basitliği zorlaştırmak ya da gergin tavırlar sergilemek hem sizi strese sokacak hem de antipatik görünmenize neden olacak.
  • Dengeli bir çalışma yöntemi geliştirerek hem özel hayatınıza hem de iş hayatınıza vakit ayırmaya çalışın.
  • Biraz durmayı ve soluklanıp mola vermeyi ihmal etmeyin. İşe başladığınız andan itibaren hiç yerinizden kalkmadan çalışmak sizi daha fazla strese sokacaktır. Biraz soluklanıp sıcak kahvenizi yudumlamak size meditasyon gibi gelecektir.
  • En önemlisi de kendinizi sevin ve barışık olun. Siz başarılısınız ve işin sizi germesine izin vermeyin.

Bir önceki yazımız olan Ölüm Anında İnsanların En Çok Dile Getirdiği Pişmanlıklar başlıklı makalemizde eğlence, psikoloji ve yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

91
87 paylasim, 91 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı