istahinizi-kesecek-5-besin

İştahınızı Kesecek 5 Besin


Mideniz sürekli kazınıyor ve açlık hissi duyuyorsanız, artık ona dur demenizin zamanı geldi! İşte iştahınızı kesecek 5 besin

Yumurta

Yumurta, en önemli protein kaynaklarından biridir. Mideye uzun süre tokluk hissi vermesi ve kalorisinin düşük olması bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Sabah kahvaltılarınızda 1 adet haşlanmış yumurta ya da az tereyağı ile yapılan sahanda yumurtayı tüketerek hem açlık hissinden kurtulabilirsiniz hem de günlük protein ihtiyacınızı sağlıklı yoldan karşılayabilirsiniz.

Yeşil Çay

Vücudunuzun zehirli maddelerden temizlenmesini ve hücrelerinizin yenilenmesini sağlayan mucizevi içecek yeşil çayın etkileri yalnızca bunlarla sınırlı değil. Vücudunuzun çalışma hızını artırıyor, yağ yakımını sağlıyor ve uzun süre tok hissetmenize yardımcı oluyor. Günde 1-2 fincan yeşil çay içerek hem kendinizi çok daha enerjik hissedebilir hem fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve kendinizi uzun süre tok hissedebilirsiniz.

Badem

Vitamin, mineral ve lif açısından oldukça zengin olan kuruyemişlerden biri bademdir. Tok kalmanızı ve sağlıklı bir cilt ile sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayan badem, aynı zamanda Omega-3 yağ asitleri sayesinde kalbinizin de sağlığını korumaktadır. Bilimsel araştırma sonucunda, badem düzenli olarak günde 5-6 adet tüketildiği zaman, tüketenler tüketmeyenlere göre çok daha kolay bir şekilde kilo verebildiği gözlemlenmiştir.

Sirke

Vücut sağlığından cilt güzelliğine, kilo vermeden ev temizliğine kadar pek çok farklı konuda mucizeler sağlayan sirke, aynı zamanda iştah kesmeye ve uzun süre tok hissetmenize de yardımcı olacaktır. Sirkenin içeriğinde bulunan asetik asit, midenin sindirim hızını yavaşlattığından dolayı bu sayede daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı oluyor. Salatalarına ve yemeklerinize sirke ekleyerek hem tatlarının daha lezzetli olmasını sağlarsınız hem sağlık bir besin elde etmiş olursunuz.

Tarçın

Nefis kokusu ile duyularınızı harekete geçiren ve size enerji veren tarçın, bilim adamlarının ilgisini çeken bir diğer baharat çeşididir. Tarçın, açlık hissini ortaya çıkaran kan şekerinin hızlı bir şekilde yükselip düşmesini dengeler ve uzun süre tok hissetmenizi sağlar. Kestiğiniz birkaç dilim elmanın üzerine tarçın serperek ara öğünlerinizde ve aç hissettiğinizde tükettiğiniz zaman hem tok hissedecek hem de kilo vereceksiniz.

Bir önceki yazımız olan İnsülin Direncini Kırmanın Formülü başlıklı makalemizde insülin direnci, sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

84
81 Paylaşım, 84 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir