istediklerinizi-nasil-elde-edersiniz

İstediklerinizi Nasıl Elde Edersiniz?


Hepimizin hayatta bir ideali, ulaşmak istediğimiz bir amacı mutlaka vardır. Kimi insanın sahip olmak istediği şey daha kaliteli bir yaşam tarzıyken, kimilerinin de istediği daha saygın bir statü olabilir. Herkesin isteği birbirinden farklı olsa da tek bir ortak nokta vardır, o da istemek.

İstemek başarmanın yarısıdır sözü evrensel kabul görmüş sözlerden biridir. Ancak istemek başarmanın yarısı olduğu kadar, o yola çıkılan ilk adımdır. Yani istemeye başlamak yolda atılan ilk adımdır, gerisi ise istenilen şey doğrultusunda verimli bir şekilde çalışmaktır. Çoğu insan hayallerinin peşinde koşarken nasıl elde edeceklerini bilemedikleri için kendilerine ve çevrelerinde ki insanlara istediklerimizi nasıl elde edebiliriz sorusunu sorar. Bu konu hakkında hemen herkesin farklı cevabı olsa da ortak payda çalışmaktır. Çok istenilen şey, çok çalışmayı tetikler. Bu ise uzun vade de başarıyı elde etmeyi sağlar.

Başarı kolay yoldan elden edilebilir bir şey olsaydı bugün herkes istediğine kavuşabilirdi. Ancak başarının sırrı olan çalışmak için bazı gereksinimler vardır. Azim, hırs, doğru planlama ve zamanlama. İsteklerine zaman aralığı koymayan her insan başarıyı daha ileri itmeye mahkumdur. Bunun sebebi insanın doğasından gelir. Çünkü insanı hedeflerinden ve isteklerinden alıkoyan başka işler mutlaka çıkıp, kişiyi yolda saptırmaya meyil edecektir. Bu da insanların öncelik sıralamasında kayma yapmalarına ve hedeflerini ötelemelerine neden olacaktır. Nasıl ki iş hayatında alınan bir işin bitirme süresi olduğunda o işin zamanında bitmesi için uygun planlama yapılıyorsa, istekler de aynen buna benzer. Planlarınızı ve hedeflerinizi belirleyerek daha doğru adımlarla ilerlemeniz ve mümkün olduğunca belirlemiş olduğunuz plan ve hedeflerinizin doğrultusunda gidebilmeniz istediklerinizi elde etmek için önemli rol oynayacaktır. Asla istediklerinizi, hayallerinizi ötelemeyin geriye dönüp baktığınızda belki de çok geç olmuş olacak. Hayalleriniz, istekleriniz ışığında attığınız her adım sizi istediklerinize bir adım daha yaklaştırdıkça sizi daha da motive edecek ve heyecanlandıracak, sizi daha da teşvik edecektir. İstediklerinize ne kadar sıkı sarılır ve çalışma azminizi ne kadar doğru yöntemle kullanırsanız her seferinde istediklerinize ve hayal ettiklerinize bir adım daha yaklaştığınızı göreceksiniz. Doğru zamanlama, akıllı planlama ve azimli çalışma istediklerimizi elde etmenin tek formülüdür.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler İçin Motivasyon başlıklı makalemizde çocuk, ders başarısını arttırmak ve ergenlik hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

92
91 paylasim, 92 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı