James Dean ve Stili


Tüm dünyada tişört ve kot pantolonu gençlerin resmi kıyafeti haline getiren, bir zamanların ebedi delikanlısı James Dean ve stili hakkında sizler için yol gösterici ipuçları toparladım. 🙂

Çok genç bir yaşta hayata veda eden ve yalnızca 3 filmde boy gösterebilen James Dean, buna rağmen dünyaca ünlü bir efsane olmayı başardı. Dünyanın neresine giderseniz gidin herhangi bir poster satan mağazaya uğradığınız zaman James Dean’in posterine mutlaka rastlarsınız. James Dean’in şöhreti zaman dışı ve tabi ki yarattığı stilde öyle!

Giyim Tarzı ve O Müthiş Kombin

James Dean’nin giyim tarzı da şöhreti gibi ölümsüzlüğü yakalamayı başarmış ve modası geçmeyen bir stil halini almıştır. Gençliğin sıradan ve günlük giyimini yaratan o değil miydi zaten? 1955 yapımı ‘Rebel Without a Cause’ (Asi Gençlik) filmi ile milyonlarca genci büyülerken, bu filmde giydiği tişört ve kot pantolonu ile tüm dünyada bu giysileri gençlerin resmi kıyafeti haline getirmeyi başaran bir delikanlıydı o. James Dean, bu filmi ile kot pantolon ve tişört akımının öncüsü olarak resmen tarih yazmıştı. Ayrıca Rebel Without a Cause filminde giydiği mavi kot, beyaz tişört ve kırmızı monttan oluşan o harika kombin ile bugünün ergenlik dönemindeki gençlerin klasik giyim tarzlarından birisi haline gelmeyi başardı.

Siyah Deri Botlar

Günümüzde hemen hemen her gencin ve hatta mevsim ne olursa olsun ayağında olan siyah deri botlar, James Dean’nin de ayaklarından çıkmıyordu. Siyah deri botlar tarz sahibi aynı zamanda cool bir görünüm yaratma konusunda daima işe yarıyor. 😉

Siyah Deri Ceket

Eğer ebedi bir giysi varsa, o da kesinlikle siyah deri cekettir. Asla modası geçmeyen, daima durumu kurtaran, sokak tarzına ve gençliğe özgü siyah deri ceket tabi ki James Dean ile özdeşleşmişti. Deri ceket onun stilinin bir parçası haline gelmişti.

Beyaz Basic Tişört

Günümüzde neredeyse her erkeğin dolabında bulunan beyaz basic tişörtler James Dean için de stilinin ayrılmaz bir parçasıydı. Tek başına, sonbaharda mont altına ya da ceket altına gömleğe alternatif olarak, kimi zamanda spor giyimlerde gömlek altına giyilebilen beyaz basic tişörtler geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir.

Kot Pantolon ve Gömlek

Kot pantolon ve gömlek kombini de James Dean stilinin ölümsüz bir diğer parçası. Günümüzde de sıklıkla kullanılan bu kombin özellikle hem sporu hem de klasiği bir arada yakalamak isteyenler için vazgeçilmezlerden biri.

Saçlar

James Dean’e tarz bir görünüm kazandıran en önemli noktalardan birisi de saçlarıydı. Yapıştırılmadan geriye doğru taranmış olan saçları, kalkık duruyordu.  Bu saç modeli hem James Dean ile özdeşleşmiş hem de asla modası geçmeyen klasik bir stil haline gelmiştir.

Kısa ömrüne şöhreti ve stil ikonu olmayı sığdıran bu genç delikanlıyı kendinize örnek alabilirsiniz. 🙂 Hoşça kalın…

Kaydet

Bir önceki yazımız olan İndirim Sezonunda En Verimli Şekilde Alışveriş Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde alışveriş, moda ve stil hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

73
80 paylasim, 73 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı