kabak-cekirdeginin-afrodizyak-etkisi

Kabak Çekirdeğinin Afrodizyak Etkisi


Afrodizyak özelliği ile son zamanlarda dikkat çeken kabak çekirdeği, tepeden tırnağa sağlığımızı olumlu yönde etkileyen bir besindir. Çinko, fosfor, E vitamini ve daha birçok besin değerini içeriğinde barındıran kabak çekirdeği, yapılan araştırmalara göre hayati önem taşıyan bir aminoasit olan arginin içerdiğini göstermiştir. Kabak çekirdeğinde tavuk etindekinden 4 kat daha fazla arginin bulunmaktadır.

Arginin

  • Kalp ve damar sağlığını korur.
  • Ekstra yağların depolanmasını azaltır.
  • Beyindeki aktivitelerin hızlandırılmasını sağlar.
  • Üreme organlarının sağlığını korur.
  • Yaraların daha çabuk iyileşmesi için gerekli bir maddedir.
  • Çok etkili bir antidepresan olarak kabul edilir.
Kabak Çekirdeğinin Yüksek Afrodizyak Etkisi

Kabak çekirdeğinde testosteron üretimi için gerekli maddelerden biri olan çinko bulunmaktadır. Çinko, kadınların libidosunu da arttırmaya yardımcı olan bir mineraldir. Omega-3 yağ asidi bakımından da oldukça zengin olan kabak çekirdeği, aynı zamanda cinsel sağlık üzerinde önemli bir rol oynayan hormon benzeri maddelerin salgılanmasında etkili olur. Kabak çekirdeği üreme organlarının sağlığını düzenlediği gibi, doğurganlığı ve libidoyu da arttıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Karaciğer Yağlanmasına Karşı Alınabilecek Etkili Önlemler başlıklı makalemizde karaciğer yağlanması ve karaciğere iyi gelen besinler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

92
88 Paylaşım, 92 Beğeni

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir