kadin-cilt-bakimi

Kadın Cilt Bakımı İçin Doğal Tavsiyeler


Kadın olmak zordur. Çünkü hem anne olmak, hem ev hanımı olmak hem de çalışıyorsanız çalışan olmak bizi zorlar. Tüm bunların yanında aynı zamanda da bakımlı olmak gerekir. Kimi zaman bedenimiz ve cildimiz bu kadar yoğunluğun altında kalır. Fakat ne kadar yoğun olsak ta kendimizden daha değerli bir şeyin olmadığını her zaman kendimize hatırlatmalıyız.

Kendimize iyi bakmalıyız ki yorgunluğumuz günün sonuna geldiğimizde yüzümüzden anlaşılmasın. Sağlıklı beslenmek, spor yapmak kendimizi iyi hissetmemiz için yapmamız gerekenlerin başında gelmektedir. Ama bunların yanında cildimize bakmak da oldukça önemlidir. Özellikle kadın olarak cildimize makyaj yaptığımız için bakımına daha önem vermeliyiz. Bu yazıda cilt bakımı adına kendinizin uygulayacağı tavsiyeler bulacaksınız.

Gülün Mucizesi

Gül ve gülün suyu doğanın bize sunduğu en doğal cilt bakım ürünüdür. Üstelik gülün merkezi olan Isparta’nın bizim ülkemizde olması da bizim için büyük şanstır. Gül suyu cildi temizlemek ve cildi tazelemek açısından en doğal kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır. Tek yapmanız gereken şey doğallığından yüzde yüz emin olduğunuz bir gül suyu ve pamuk elde etmektir. Peki, gül suyunun doğal olduğundan nasıl emin olabiliriz.

Bunun için aldığınız gül suyunu eczane ya da aktarlardan temin etmeye ve üzerinde yüzde yüz gül suyudur yazmasına dikkat etmelisiniz. Gül suyunuzu temin ettikten sonra akşamları günün yorgunluğunu cildinizden atmak için yatmadan önce cildinize pamuk yardımıyla gül suyunu uygulayıp yattığınızda cildinizin nefes aldığını hissedecek ve sabah kalktığınızda cildinizdeki ışıltıyı fark edeceksiniz.

Gül suyuyla makyaj temizliği de yapabilirsiniz. Ancak temizleme oranı cildinize uyguladığınız makyaj yoğunluğuna göre değişebilir. Fakat gül suyunun asıl faydasını yıkanmış olan yüzünüze uyguladığınızda göreceğinize emin olabilirsiniz. On beş gün uyguladığınızda yüzünüzdeki ışıltıyı çevreniz de fark edecektir. Ayrıca gülün içinde bulundurduğu maddeler yüzünüzdeki gözenekleri de sıkılaştıracaktır. Bu sebeple kadın olarak ucuz olan bu doğa mucizesinden faydalanmayı göz ardı etmemeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Zerdeçalın Güzelliğe Etkisi başlıklı makalemizde cilt maskesi, zerdeçal maskesi ve zerdeçalın cilde faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

98
96 Paylaşım, 98 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir