kadinlarin-soyledikleri-diyet-yalanlari

Kadınların Söyledikleri Diyet Yalanları


Kadınların beslenme alışkanlıkları ile ilgili yılda yaklaşık olarak 500 yalan söyledikleri ortaya çıktı.

Daily Telegraph’ta yayımlanan bir araştırma sonuçlarına göre, kadınların söyledikleri diyet yalanları genel olarak peynir, alkol ve çikolata ile ilgili oluyor. Yaklaşık 3.000 kadın ile yapılan araştırma sonuçları, kadınların yeme alışkınlıkları ile ilgili en çok kullandıkları cümlenin ‘yalnızca küçük bir parça yedim’ olduğunu ortaya çıkardı. ‘Öğle yemeğinde daha çok yiyeceğim ki, sonraki öğünlerde daha az yiyeyim’ ve ‘Kendime çok nadir yemek ile ilgili ödül veriyorum’ gibi yalanlarda sık sık kullanılanlar arasında yer alıyor. Özellikle çocukla kadınların söylemiş olduğu ‘Çocukların tabaklarında kalanlar ziyan olmasın diye yedi’ ve ‘yalnızca yemeğin tadına baktım’ gibi yalanlarda en fazla söylenen diyet yalanlarından bazıları olarak karşımıza çıkıyor. Kadınların sıklıkla dile getirdikleri bahaneler arasında hiç fast-food yemedikleri, sadece özel kutlamalarda bir kadeh içtikleri, kırmızı şarabın sağlık için çok faydalı olduğu ve günde 5 öğün meyve-sebze yeme kararı aldıkları da bahaneleri arasında bulunuyor. Kadınları en çok yoldan çıkaran besinlerin başında ise çikolata, cips, pasta, peynir ve ekmek geliyor.

Birçok kadının yemek yeme alışkanlıkları ile ilgili çevresine ve kendisine dürüst davranmadığını ifade eden araştırmacılar, diyet yapan kadınların tüm gün yedikleri besinleri yazdıkları bir günlük tutmalarının kilo kaybını önemli ölçüde arttıracağını vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Narsist Kişilik ve Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde narsist insanların özellikleri, narsist kişiliğin tedavisi var mı ve narsist kişilik nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

96
93 paylasim, 96 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı