Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2017

Kadınların Söyledikleri Diyet Yalanları

Kadınların Söyledikleri Diyet Yalanları

Kadınların beslenme alışkanlıkları ile ilgili yılda yaklaşık olarak 500 yalan söyledikleri ortaya çıktı.

Daily Telegraph’ta yayımlanan bir araştırma sonuçlarına göre, kadınların söyledikleri diyet yalanları genel olarak peynir, alkol ve çikolata ile ilgili oluyor. Yaklaşık 3.000 kadın ile yapılan araştırma sonuçları, kadınların yeme alışkınlıkları ile ilgili en çok kullandıkları cümlenin ‘yalnızca küçük bir parça yedim’ olduğunu ortaya çıkardı. ‘Öğle yemeğinde daha çok yiyeceğim ki, sonraki öğünlerde daha az yiyeyim’ ve ‘Kendime çok nadir yemek ile ilgili ödül veriyorum’ gibi yalanlarda sık sık kullanılanlar arasında yer alıyor. Özellikle çocukla kadınların söylemiş olduğu ‘Çocukların tabaklarında kalanlar ziyan olmasın diye yedi’ ve ‘yalnızca yemeğin tadına baktım’ gibi yalanlarda en fazla söylenen diyet yalanlarından bazıları olarak karşımıza çıkıyor. Kadınların sıklıkla dile getirdikleri bahaneler arasında hiç fast-food yemedikleri, sadece özel kutlamalarda bir kadeh içtikleri, kırmızı şarabın sağlık için çok faydalı olduğu ve günde 5 öğün meyve-sebze yeme kararı aldıkları da bahaneleri arasında bulunuyor. Kadınları en çok yoldan çıkaran besinlerin başında ise çikolata, cips, pasta, peynir ve ekmek geliyor.

Birçok kadının yemek yeme alışkanlıkları ile ilgili çevresine ve kendisine dürüst davranmadığını ifade eden araştırmacılar, diyet yapan kadınların tüm gün yedikleri besinleri yazdıkları bir günlük tutmalarının kilo kaybını önemli ölçüde arttıracağını vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Narsist Kişilik ve Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde narsist nedir, narsist kişilik nedir ve narsist kişilik özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz