kakul-kestirmeden-once-bunlari-dikkate-alin

Kâkül Kestirmeden Önce Bunları Dikkate Alın


Dergide ya da televizyonda gördüğünüz kızların kâkülleri kendisine ne kadar yakışmış, öyle değil mi? Belki size de kâkül yakışabilir aslında değil mi? İşte, her şey böyle bir soru işareti ile başlayacaktır kâkül kesmek söz konusu olduğu zaman. Sonraysa o istek hiç bitmeden daha da çoğalır. Elinize her an bir makas alıp saçınızı kâkül kesmek veya en yakın kuaföre koşarak bir an önce kâkül kestirmek istersiniz. Fakat kâkül kestirmeden hemen önce kendi kendinize mutlaka sormanız gereken birtakım soruların var olduğu sizlere hatırlatmak isteriz. Neler mi? Gelin birlikte inceleyelim. 🙂

Saçlarınızla Ne Kadar İlgileniyorsunuz?

Doğruyu söylemek gerekirse, kâkül bakımlı insan işidir. Eğer saçlarınızı gelişi güzel toplayarak hızla kendini dışarıya atan biriyseniz kesinlikle kâkülden uzak durmalısınız. Neden mi? Çünkü o kâkül daima bakım ister. Her sabah kalktığınız zaman kâkülü düzeltmek ve fön çekmek gerekir. Bakamayacağınız kâkülü lütfen kestirmeyin. Emin olun bir süre sonra sizin için kâkül kesimi bir tarz olmaktan çıkıp adeta bir eziyete dönüşecektir.

Yüz Tipinize Hangi Kâkül Gider Biliyor Musunuz?

Mesela, diyelim ki her türlü sıkıntıyı göze aldınız! Hadi neyse kâkül kestirince fönü de çekerim dediniz. O halde sıra yüz tipinize uygun kâkülü bulmaya geliyor. Eğer kare bir yüz tipiniz varsa, gözlerinize kadar inen kâkül modellerini tercih etmeniz gerekir. Eğer yüzünüzün şekli kalp şeklinde ise yana doğru düşen perçemler tercih etmeli, yüzünüz yuvarlaksa tutam tutam duran bir kâkül modellini kullanabilirsiniz. Eğer oval bir yüz tipiniz varsa, o zaman çok şanslısınız. Neden mi? Çünkü her türlü kâkül modeli size çok yakışacaktır.

Sabırlı Biri Misiniz?

Mesela kâkülleri kestirdiniz ve uzun bir süre boyunca da kullandınız. Fakat kâkülün tadını aldınız ve artık saçınızı uzatmak istiyorsunuz. İşte geldik işin en can alıcı kısmına! O kâkülü gözlerinizin altına kadar uzatmak için çok heveslenmeyin. Neden mi? Çünkü kâkülün uzaması deveye hendek atlatmaktan daha zordur. Eğer sabırsız bir tipseniz sıkıldığınız zaman o kâkülü bir daha kestirirsiniz ve hep kâküllü bir insan olarak yaşarsınız. Bu döngüye kapılmamak için sakin olun ve kâkülünüzü toplayarak, farklı tokalar kullanıp çeşitli şekiller yaparak uzamasını beklemeye çalışın.

Başınıza Gelebileceklere Hazır Mısınız?

Kâkül kullanmanın bir zorluğu da yüzün en yağlı yeri ile her gün temas ediyor olmasıdır. Bunun sonucunda ortaya sivilce ve bol yağlı bir görüntü çıkacaktır. Bu yüzden kâkülünüzü saçınızdan daha sık yıkamanız ve alnınızın sivilce ile dolmasını engellemek için o bölgeyi sık sık temizlemelisiniz. En azından geceleri alnınızın açık kalmasını ve hava almasını sağlayın.

Öğrenmeye İstekli Misiniz?

Kâkül kullanmaya alışmak ve öğrenmek son derece meşakkatli bir süreçtir. İlk kestirdiğiniz zaman kuaförden çıktığınızda dünyanın en havalı insanı gibi hissedersiniz. Fakat ertesi gün uyandığınız zaman özenle düzelttiğiniz kâküllerin hepsi ayrı bir yana bakar ve bir anda hayata küsüverirsiniz. Zamanla kâkülünüz ile nasıl başa çıkacağınız öğrendikçe kâkül kullanmak daha keyifli olacaktır.

Bu 5 basit soru sonrasında kâkül kullanıp kullanmayacağınıza karar vermeniz çok daha kolay olacaktır. Unutmayın, aynaya baktığınız zaman nasıl görünmek istiyorsanız onu yapın. Tabi ki kullanımına dikkat ederek. 🙂

Bir önceki yazımız olan Ayva Tüketmeniz için 8 Neden başlıklı makalemizde cilt bakımı, saç bakımı ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

103
98 paylasim, 103 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı