kakul-kestirmeden-once-bunlari-dikkate-alin

Kâkül Kestirmeden Önce Bunları Dikkate Alın


Dergide ya da televizyonda gördüğünüz kızların kakülleri kendisine ne kadar yakışmış, öyle değil mi? Belki size de kakül yakışabilir aslında değil mi? İşte, her şey böyle bir soru işareti ile başlayacaktır kakül kesmek söz konusu olduğu zaman. Sonraysa o istek hiç bitmeden daha da çoğalır. Elinize her an bir makas alıp saçınızı kakül kesmek veya en yakın kuaföre koşarak bir an önce kakül kestirmek istersiniz. Fakat kakül kestirmeden hemen önce kendi kendinize mutlaka sormanız gereken birtakım soruların var olduğu sizlere hatırlatmak isteriz. Neler mi? Gelin birlikte inceleyelim.

Saçlarınızla Ne Kadar İlgileniyorsunuz?

Doğruyu söylemek gerekirse, kakül bakımlı insan işidir. Eğer saçlarınızı gelişi güzel toplayarak hızla kendini dışarıya atan biriyseniz kesinlikle kakül den uzak durmalısınız. Neden mi? Çünkü o kakül daima bakım ister. Her sabah kalktığınız zaman kakülü düzeltmek ve fön çekmek gerekir. Bakamayacağınız kakülü lütfen kestirmeyin. Emin olun bir süre sonra sizin için kakül kesimi bir tarz olmaktan çıkıp adeta bir eziyete dönüşecektir.

Yüz Tipinize Hangi Kakül Gider Biliyor Musunuz?

Mesela, diyelim ki her türlü sıkıntıyı göze aldınız! Hadi neyse kakül kestirince fönü de çekerim dediniz. O halde sıra yüz tipinize uygun kakülü bulmaya geliyor. Eğer kare bir yüz tipiniz varsa, gözlerinize kadar inen kakül modellerini tercih etmeniz gerekir. Eğer yüzünüzün şekli kalp şeklinde ise yana doğru düşen perçemler tercih etmeli, yüzünüz yuvarlaksa tutam tutam duran bir kakül modelini kullanabilirsiniz. Eğer oval bir yüz tipiniz varsa, o zaman çok şanslısınız. Neden mi? Çünkü her türlü kakül modeli size çok yakışacaktır.

Sabırlı Biri Misiniz?

Mesela kakülleri kestirdiniz ve uzun bir süre boyunca da kullandınız. Fakat kakülün tadını aldınız ve artık saçınızı uzatmak istiyorsunuz. İşte geldik işin en can alıcı kısmına! O kakülü gözlerinizin altına kadar uzatmak için çok heveslenmeyin. Neden mi? Çünkü kakülün uzaması deveye hendek atlatmaktan daha zordur. Eğer sabırsız bir tipseniz sıkıldığınız zaman o kakülü bir daha kestirirsiniz ve hep kaküllü bir insan olarak yaşarsınız. Bu döngüye kapılmamak için sakin olun ve kakülünüzü toplayarak, farklı tokalar kullanıp çeşitli şekiller yaparak uzamasını beklemeye çalışın.

Başınıza Gelebileceklere Hazır Mısınız?

Kakül kullanmanın bir zorluğu da yüzün en yağlı yeri ile her gün temas ediyor olmasıdır. Bunun sonucunda ortaya sivilce ve bol yağlı bir görüntü çıkacaktır. Bu yüzden kâkülünüzü saçınızdan daha sık yıkamanız ve alnınızın sivilce ile dolmasını engellemek için o bölgeyi sık sık temizlemelisiniz. En azından geceleri alnınızın açık kalmasını ve hava almasını sağlayın.

Öğrenmeye İstekli Misiniz?

Kakül kullanmaya alışmak ve öğrenmek son derece meşakkatli bir süreçtir. İlk kestirdiğiniz zaman kuaförden çıktığınızda dünyanın en havalı insanı gibi hissedersiniz. Fakat ertesi gün uyandığınız zaman özenle düzelttiğiniz kaküllerin hepsi ayrı bir yana bakar ve bir anda hayata küsü verirsiniz. Zamanla kakülünüz ile nasıl başa çıkacağınız öğrendikçe kakül kullanmak daha keyifli olacaktır.

Bu 5 basit soru sonrasında kakül kullanıp kullanmayacağınıza karar vermeniz çok daha kolay olacaktır. Unutmayın, aynaya baktığınız zaman nasıl görünmek istiyorsanız onu yapın. Tabi ki kullanımına dikkat ederek. 

Bir önceki yazımız olan Ayva Tüketmeniz için 8 Neden başlıklı makalemizde cilt bakımı, doğal cilt bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

103
98 Paylaşım, 103 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir