Kalıcı Kokunun Sırrı Göbek Deliğinde!


Kullanmakta olduğunuz parfüm ile arkanızda kalıcı bir koku bırakmak istiyor ama bırakamıyorsanız, size kötü bir haberimiz var. Parfümünüzü yanlış yere sıkıyorsunuz! Peki, kalıcı parfümünün sırrı ne? Kalıcı kokunun sırrı göbek deliğinde! Nasıl mı? Gelin birlikte uzmanların görüşlerini inceleyelim.

Büyük ihtimalle parfümünüzü boynunuza ve bileklerinize sıkıyorsunuz. Bunun sebebi, bu noktaların nabız noktaları olarak bilinmesi ya da vücudunuzdaki kalp atışını hissettiğiniz yerlerdir. Nabız noktalarından çıkan vücut ısısı kokuyu yoğunlaştırabilir. Fakat vücudunuzda muhtemelen bilmediğiniz başka birkaç nokta daha bulunmaktadır. Mesela göbek deliği!

GÖBEK DELİĞİ KOKU İÇİ EN İYİ BÖLGE

Uzmanlara göre göbek deliğinin koku için en iyi konum olarak görülüyor. Göbek deliğinin şekli doğal bir koku deposu görevi gördüğü için vücut ısısı kokunun yayılmasına izin verecektir. Ünlülerden Adriana Lima ve Liv Tyler gibi isimlerde bu hileyi denedi ve karşılığını aldıklarını dile getirdiler.

 PARFÜMDE EKSTRA BİR ETKİ ARIYORSANIZ

Liv Tyler’in bu konu hakkında yaptığı bir açıklama var. Parmaklarına biraz parfüm damlatıp kollarının altına ve karnının altına sürüyormuş. Bu tekniği Liv Tyler’a babası öğretmiş. Bunun püf noktasını ile şöyle açıklıyor; ‘Eğer hareketin çok yoğun olduğu yere parfümü sürerseniz, kokuda sizinle kalacaktır.’ Aynı zamanda parfümünüzü dirseklerinize ve dizlerinizin arkasına sürerek çok daha kalıcı hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Dizleriniz ve dirsekleriniz gün boyunca sürekli hareket ettiği için çok fazla ısı üretir. Ekstra bir etki yakalamak istiyorsanız, parfümünüzü bir fırçaya püskürtün ve saçlarınızdan geçirin. Parfümünüz saç kıvrımlarınıza yapışacak ve hareket ettikçe koku yayacaktır.

 PARFÜMÜ SIKTIKTAN SONRA SAKIN OVALAMAYIN

Başka bir ipucuna daha ne dersiniz? Parfümünüzü püskürttükten sonra sakın sıktığınız yeri ovalamayın. Özellikle bileklerine sıktığı zaman parfümleri birbirleri ile ovalayanlar vardır. Fakat parfümün kendiliğinden kurumasına izin vermeniz gerekiyor. Parfüm püskürtülürken kokan kokular, ovuşturduğunuz zaman çok daha çabuk bir şekilde dağılacaktır. Yüksek fiyatlarda satın aldığınız parfümleri boş yere neden harcayacaksanız ki? Kullandığınız parfümden her zaman en iyi performansı almalısınız. Bu sayede birkaç detay ile bütün gün güzel kokabilir ve parfümünüzün hakkını verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Telefonu Tuvalette Kullanmak Çok Tehlikeli başlıklı makalemizde sağlık ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

96
94 paylasim, 96 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı