kalori-yakmanin-eglenceli-yollari

Kalori Yakmanın Eğlenceli Yolları


Yaz yaklaşırken kışın aldığımız kiloları verme telaşı şimdiden hepimizi sardı. Kalori hesapları yapmaya ve hesaplanan kalorileri nasıl vereceğimizi düşünmeye başladık bile! Diyetisyenlerin kapısını aşındırmak veya spor salonlarında terlemek istemiyorsanız eğlenceli aktivitelerle kalori yakmanız da mümkün olacaktır. Nasıl mı olacak? İşte bu öneriler sayesinde!

Ayaklanın

Ev temizliği yapmak ve alışverişe gitmek gibi sıklıkla yapılan günlük aktiviteler ciddi anlamda kalori yakmanızı sağlar. Yer silmek 90 kalori, mutfak temizlemek 130 kalori, alışverişe gitmek 90 kalori ve aldıklarımızı eve taşımak ise 90 kalori harcamamızı sağlayan aktivitelerdir. Bu aktiviteleri çoğaltıp istediğiniz kadar kalori yakabilirsiniz.

Lif Tüketin

Meyve ver sebze ve tahıllar zengin lif içeriğine sahip besinlerdir. Bu besinler vücudumuz için çok sağlıklı olduğu gibi tüketilirken ve sindirilirken ekstra kalori yakmamızı sağlar. Bu sayede hem sağlıklı beslenip hem de kalori yakmış olursunuz.

Yüzün

Yüzme sporu dünyanın hem en etkili hem de en eğlenceli kalori yakma yöntemleri arasında yer almaktadır. Yalnızca yarım saat ağır tempoda yüzerek 150 kalori yakabilirsiniz.

Dans Edin

Sağlam bir dans sonrasında yüzlerce kaloriyi kolay bir şekilde yakarken aynı zamanda eğlenebilir ve endorfin salgılayabilirsiniz. Bu nedenle spor salonlarında birçok fitnes programına zumba ve samba gibi dans egzersizleri eklenmektedir.

Günlük Rutinlerinizi Sıklaştırın

Her gün farkında olmadan yapmış olduğunuz birçok rutin hareket vardır. Mesela telefonla konuşurken yürümeniz, ellerinizi ve ayaklarınızı bir yerlere vurup tempo tutmanız gibi. Bu hareketlerin tamamı günde 350 kalori yakmanızı sağlar.

Bir önceki yazımız olan Toksinleri Atıp Kasları Çalıştıran Masaj Teknikleri başlıklı makalemizde egzersiz, masaj ve masaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

91
89 paylasim, 91 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı