kas-alma-yontemlerinin-artilari-ve-eksileri

Kaş Alma Yöntemlerinin Artıları ve Eksileri


İp ile Kaş Alma

Kaşları şekillendirmek için kullanılan en eski yöntemlerden biri olarak bilinir. Özellikle birkaç alıştırma yaptıktan sonra evde kolay bir şekilde hem kaşlarınızı hem de bıyıklarınızı alabilirsiniz. İp ile kaş almanız için 3 ya da 4 karış uzunluğunda ince bir dikiş ipine ihtiyacınız var. İpi ortadan döndürerek ikiye katlayın. İşaret ve baş parmaklarınıza geçirip, ipin kıvrılan yerlerine tüyleri sıkıştırarak alabilirsiniz.Fakat ilk defa yapacaksanız kesinlikle bacaklarınızda falan denemenizi öneriyorum. Zira oldukça canınızı yakma ihtimali var.

Artıları: Sinir bozucu kısalıktaki tüyleri bile kolay bir şekilde temizleyebilmesi ve bunu çok kısa bir zamanda yapması en büyük özelliğidir. Diğer yandan tüylerde kalınlaşmaya sebep olmaması da bir diğer artı özelliğidir.

Eksileri: Hassas bir cildiniz varsa kızarması, tahriş olması ve batık gibi sorunların ortaya çıkma ihtimali var.

Ağda ile Kaş Alma

Sıcak ağda, alınacak tüylerin olduğu bölgeye sürülür ve şerit şeklinde kesilen ağda bandı üstüne iyi bir şekilde yapıştırılır. Şerit tek bir hareket ile ve hızlı bir şekilde çekildiği zaman bölgedeki tüm tüyler alınmış olur.

Artıları: Batık ve kıl dönmesi gibi sorunları azaltması ve oluşmamasını sağlaması tercih edilme sebebidir. Tek seferde yapıldığı zaman acısı daha azdır. İnce ve kısa tüyler dahil tüm tüyleri kökünden alır. Yüzeyin temiz ve pürüzsüz olmasını sağlar. Yapıldığı bölgenin üst tabakasındaki ölü hücreleri de temizlemiş olur. Bu işlem doğal bir peeling etkisindedir. Aynı zamanda uzun vadede kılların zayıflamasını sağladığı için tüylenmenin de azalmasını sağlar.

Eksileri: Hassas cildi olanlar için ne yazık ki tahriş edici olabilir. Ayrıca işlem sonrası bakımı aşaması da önemlidir. Cildi yatıştıran krem ya da serum sürülmeli, birkaç saat sıcak su ile yıkanmamalı ve kozmetik ürünler kullanılmamalıdır. Özellikle kaşları alırken alınmasını istemediğiniz tüylere de ağda yapışabilir. Çok dikkatli olmalısınız.

Cımbız ile Kaş Alma

Metal cımbız yardımı ile tüyler tek tek köklerinden çekilerek yapılır.

Artıları: Kendinizde kolay bir şekilde yapabileceğiniz için en ucuz ve en kolay kaş alma yöntemidir. Kaşınıza istediğiniz şekli vermek için her bir kıl üstünde tek tek çalışma imkanına sahipsiniz.

Eksileri: Aslında artıları bir anda eksiye dönebilen bir yöntemdir. Yanlış tek bir kılı cımbız ile aldığınız zaman kaşınızın şeklini bozma ihtimaliniz var. Hele ki o yanlışı düzeltmeye çalışırken alınmaması gereken diğer kılları da aldığınız zaman incecik ve şekilsiz kaşlarla karşı karşıya kalma ihtimaliniz çok yüksektir. Birde tam bir temizlik için vakit olarak görülebilen bir yöntemdir.

Lazer ile Kaş Alma

Özellikle iki kaş arasında bulunan tüyler ile kaşların üstünde bulunan tüyler yüze özel kullanılabilen lazer yardımı ile alınır.

Artıları: En fazla birkaç uygulamadan sonra tüylerden kalıcı olarak kurtulduğunuz için diğer yöntemlerdeki gibi tekrar tekrar uğraşmanıza gerek kalmayan bir kaş alma yöntemidir.

Eksileri: Uzman kişiler tarafından, uygun ve kaliteli lazer cihazı kullanılması gerektiği gibi yalnızca kaşların arasına ve üstüne uygulanır. (Lazerin göze zarar verebilme ihtimali sebebi ile) Aynı zamanda diğer yöntemlere göre çok daha pahalıdır, fakat diğer yöntemlere göre elbette kalıcı bir yöntemdir.

Bir önceki yazımız olan Liposuction İle Zayıflamak Mümkün Mü? başlıklı makalemizde kilo vermek, sağlık ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

100
97 Paylaşım, 100 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir