kasalarda-sira-beklemeye-son

Kasalarda Sıra Beklemeye Son!


Walmart’larda eczane ve para servisleri birimlerini kullanan müşteriler, artık kasalarda sıra beklemek zorunda kalmayacak.

AKILLI TELEFON İLE ÖDEME DÖNEMİ

Akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama sayesinde kişisel bilgilerini kullanarak alışveriş yapan müşteriler fatura ve garanti belgesi gibi evrak işlemlerini de online bir şekilde gerçekleştirebilecek. Starbucks, Dunkin’ Donuts ve Chipotle gibi mağaza zincirlerinin öncü olduğu bu uygulama sayesinde kasalarda sıra birikmesinin engellenmesi, çalışan ve müşterilerin zaman kaybının önüne geçilmesi hedefleniyor.

ZAMANDAN TASARRUF

Şirketten yapılan açıklamaya göre müşteriler uygulamayı yükledikten hemen sonra bilgilerini girerek birkaç kolay adımda alışverişlerini yapabilecekler. Walmart uygulamasını açan müşteriler ‘Satın alma için hazır’ bölümüne tıkladıktan sonra, PIN kodu ya da parmak izi yöntemini kullanarak akıllı telefonlarının kamerasını açacak. Açılan kamera ile alacağı ürünün kodu tarandıktan sonra ödeme işlemi uygulamadaki kişisel bilgiler ile eşleştirilerek ödemenin tamamlanması sağlanacak. Yapılan tüm bu işlemlerde ödeme yöntemi olarak ise Walmart Pay ve eReceipt programları kullanılacak.

MART AYINDA KULLANILMAYA BAŞLANACAK

Mart ayında yürürlüğe girmesi beklenen uygulamanın gelecek sonbahara kadar 4 bin 700 Walmart mağazasında kullanılması öngörülüyor. Walmart uygulaması, iOS ve Android platformlarında 26 milyon kişi tarafından kullanılmakta olan bir uygulama olarak teknoloji dünyasında tanınmaktadır.

Bu uygulamanın Türkiye’ye ne zaman geleceği ve ne şekilde bir etki göstereceği ise merak konusu. Acaba gelse siz kullanmak ister miydiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

Bir önceki yazımız olan Nokia 3310 Geri Döndü! başlıklı makalemizde gündem ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

83
81 paylasim, 83 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı