kayisi-cekirdegi-yagi-faydalari

Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları


Kayısı Çekirdeği Yağının Faydaları saymakla bitmez belki ama kadınların güzelliklerini doğal yöntemlerle koruması için ideal olan Kayısı Çekirdeği Yağının Faydalarına değinmeden duramadık. Kayısı çekirdeği yağı, kayısı çekirdeğinin soğuk preslenmesi sonucu elde edilir. Elde edilen kayısı çekirdeği yağı cilt için tam anlamıyla eşsiz bir vitamin kaynağı olup cilt lekelerinin giderilmesinde, cildin yaşlanma belirtilerinin azaltılmasında, cildin nem dengesinin sağlanmasın ve cilt kırışıklarının geciktirilmesi gibi birçok özelliği olan içerisinde A, D, E, K vitaminleri bulunan şifalı bir yağdır. Özellikle cildin gençleşmesinde A vitaminin büyük katkısı bulunmaktadır.

Her yaş grubunun ve tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanılabileceği kayısı çekirdeği yağı cilt için neredeyse eşsiz bir bakım sağlıyor. Cilt tarafından rahatlıkla emilmesi cildin elastikiyetini arttırıp sıkılaşmasını da sağlayarak özellikle kadınların vazgeçilmez bakımları arasında yer alıyor. Yağlı ciltler üzerinde düzenleyici etki yapan kayısı çekirdeği yağı aynı zamanda normal ciltler de ise erken yaşlanmaya karşı cildinizi koruyor. Kayısı Çekirdeği Yağının bir diğer özelliği ise cildi temizleme görevini üstlenmesi.

Kayısı Çekirdeği Yağının Faydaları,

# Yağlı cilt tipleri için cildin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayarak yağ dengesini korur.

# Haftada iki defa düzenli kullanım ile erken yaşlanma belirtilerini azaltır.

# Cilt lekelerinin tedavisinde etkilidir.

# Kırışıkların giderilmesi ve kırışıkların oluşumunu önler.

# İçerdiği vitaminler ile cildinize besler.

# Güneşin zararlı ışınlarına karşı cildinizi korur.

# Cildin nem dengesini sağlar.

# Cildin elastikiyetini artırarak sıkılaştırır.

# Deri hastalıkları egzama, dermatit gibi kaşıntılı deri sorunlarının tedavi edilmesinde kullanılır.

# İltihap önleyici özelliği bulunmaktadır.

# Yağ hissi bırakmadığı gibi cildi yağlandırmaz.

Kayısı Çekirdeği Yağını kullanırken özellikle akşamları yatmadan önce temiz olan cildinize düzenli olarak sürdüğünüzde kısa sürede etkilerini fark edeceksiniz. Kayısı çekirdeği yağını ufak bir pamuğa birkaç damla damlatarak yüzünüzün tüm bölümüne sürebilirsiniz. Aktarlarda uygun fiyata bulabileceğiniz kayısı çekirdeği yağını isterken soğuk presleme yöntemiyle elden edilen kayısı çekirdeği yağı olarak belirtmeniz de fayda var.

Cildimizin ihtiyaçlarının doğal ürünlerle karşılanması hem cilt sağlığımız için hem de güzelliğimiz için çok önemli… Doğal bakımla, doğal güzellikle ve en önemlisi öncelikle sevgiyle kalın…

Bir önceki yazımız olan Beyaz Kil Maskesi başlıklı makalemizde beyaz kil maskesi, cilt bakım maskesi ve kil maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

91
88 Paylaşım, 91 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir