kedi-diskisindan-elde-edilen-kahve

Kedi Dışkısından Elde Edilen Kahve!


Sumatra adlı adada palmiye misk kedi türünün kahve çekirdeğini yemesi ve dışkılaması sonucunda elde edilen, yılda 380 kilo üretilebilen Kopi Luwak kahvesi 350 dolar-500 dolar arasında satılıyor.

Dünya genelinde çok fazla tüketicisi bulunan bu kahvenin zaman içerisinde butik kahveciliğe doğru çevrilmesi ne kadar çok rağbet gördüğünün en önemli kanıtı olarak kabul edilebilir. Bu kadar çok tercih edilmesi ve kahve kültürü üzerine yeni bir pazarın oluşması sonucunda üretim ve yapım aşamaları da şekillenerek daha farklı tatlarda kahveler üretilmeye başlandı. Bu durum kahve çeşitliliğini arttırırken, fiyatlarının otomatik olarak değişmesine neden oldu. Dünyanın en pahalı kahvesi listesindeki ilk sırada yer alan Kopi Luwak kahvesinin şuandaki kilosu 350 dolar-500 dolar arasında bir fiyata satılmaktadır. Asıl önemli olan fiyatından ziyade bu kahvenin nasıl yapıldığı…

KEDİNİN DIŞKISI İLE ELDE EDİLİYOR

Kopi Luwak kahvesi nasıl mı elde ediliyor? Endonezya’nın Sumatra adası ile çevresinde bulunan birkaç adada yaşayan palmiye misk türündeki kedinin kahveyi yemesi ve sonrasında dışkılaması sayesinde elde edilen bu kahve çeşidi herkesi şaşkına çeviriyor. Kahve çekirdeklerinin misk kedilerine yedirilmesinin en büyük amacı ise midelerinde fermente edilmesi oluyor. Midede fermente işlemine girerek işlenen kahve çekirdekleri daha sonra ise palmiye misk kedilerinin dışkılaması sonrasında eşsiz bir tada sahip oluyor. Kopi Luwak kahvesinin yılda yalnızca ortalama 380 kg üretildiğini belirtmekte de fayda var.

Bir önceki yazımız olan Porno Sitesinden Kullanıcılarına 1 Nisan Şakası başlıklı makalemizde eğlence ve mizah hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

92
88 paylasim, 92 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı