Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Kendi Hastalığına Gülüyor!

Kendi Hastalığına Gülüyor!

‘Geleceğe Dönüş’ sinema filmi ile ünlenen ve uzun yıllardır Parkinson hastası olan Kanadalı ünlü oyuncu Michael J. Fox, hastalığının neden olduğu semptomlara gülmekten kendini alamadığını itiraf etti. Geleceğe Dönüş film serisi ile tanınan Kanadalı ünlü oyuncu Michael J. Fox, 26 yıldır Parkinson hastalığı ile mücadele ederek hayatını sürdürüyor. Bu zorlu süreçte eşinin kendisine çok destek verdiğini söyleyen Michael J. Fox, rahatsızlığının hayatını olumsuz etkilemesine izin vermediğini ifade etti.

‘GÜLMEKTEN KENDİMİ ALAMIYORUM’

AARP dergisine konuşan 55 yaşındaki ünlü oyuncu Michael J. Fox, çoğu zaman hastalığın neden olduğu semptomlara gülmekten kendini alamadığını samimiyetle açıkladı. Aslında muazzam derecede komik olan şeyin kendisini gören birinin ‘Zavallı Michael J. Fox, kendi kahvesini bile alamıyor’ diye düşünüyor olmasaymış. Michael J. Fox’a 1998 yılında teşhis konuldu ve bugüne kadar Parkinson hastalığı ile mücadele ederek hayatına devam ediyor.

PARKİNSON HASTALIĞI NEDİR?

Parkinson hastalığı kademeli bir şekilde ilerleyen bir hastalık türüdür. Bu hastalık yol açtığı el, kol, bacak, çene ve yüzün titremesi gibi belirtiler göstererek zaman geçtikçe çok daha kötüleşir. Hastalık ilerledikçe kişi yürüme ve konuşma zorluğu yaşayabilir. Aynı zamanda günlük basit ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayacak duruma bile gelebilir. Parkinson hastalığının tedavisi ne yazık ki yoktur, fakat bazı ilaçlar ile hastalığın belirtileri hafifletilebilmektedir. Bazı durumlarda semptomların iyileşmesi için beynin çeşitli bölgelerine cerrahi olarak müdahalede yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Türkan Şoray Hayranlarına Müjde! başlıklı makalemizde Türkan Şoray kaç yaşında, Türkan Şoray'ın kızı ve Türkan Şoray ve eşi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz