kilo-verdiren-egzersiz-tuyolari

Kilo Verdiren Egzersiz Tüyoları


Kilo vermek uzun ve zorlu bir maratondur. Bu maratonu başarılı bir şekilde bitirmek için yapılabilecek tüm uygulamaların doğru ve eksiksiz bir şekilde uygulanması gerekir. Bunun içerisinde yediklerinize dikkat etmek, uykunuzu belirli bir düzene oturtmak ve günlük egzersizlerinizi aksatmadan yerine getirmektir.

Bu egzersizleri yapabilmek için her gün vakit ayırmazsanız da 2 günde 1 mutlaka egzersizlerinizi yapmanız gerekir. Tabi yalnızca egzersizleri yapmak başarılı bir sonuç almak için yeterli olmayacaktır. Yaptığınız egzersizleri desteklemek ve daha hızlı bir sonuç alabilmek için sağlıklı ve az kalorili bir şekilde beslenmeniz gerekir. Aynı zamanda günlük su tüketiminize dikkat etmeniz gerekir. Eğer bu kurallara uymazsanız yaptığınız spor ve egzersizler boşa gidecektir. Bu durumda sadece vücudunuzu yormaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Özellikle soğuk kış aylarında havanın el verişli olmadığı zamanlar spor yapma fikri biraz göze batabilir ve kişiye zor gelebilir. Ayrıca spor salonlarından hoşlanmayan ya da bütçesini ayıramayacak olan kişilerde olabilir. Bu yüzden evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz bazı kilo verme egzersizlerini mercek altına aldım. 8 ya da 10 dakika sürecek olan bu egzersizleri rahat bir şekilde evinizde yapabileceksiniz.

Kilo Verdiren Egzersiz Tüyoları Nelerdir?

# İlk olarak vücudunuzu ısınma hareketleri ile egzersizlere hazırlamanız gerekir. Çünkü kaslarınız henüz ısınmadan herhangi bir ters hareket yaptığınızda bir yerinizi incitebilirsiniz.

# Sonrasında bulunduğunuz yerde durun ve ellerinizi omuz hizasında açarak zıplamaya başlayın.

# Daha sonra ise oturma pozisyonu alın ve duvara sırtınızı yaslayın; bu şekilde aşağı ve yukarı doğru hareket etmeye başlayın.

# Ardında sırası ile şınav ve mekik hareketlerini yapın. Bu hareketler karın kaslarınızı geliştirebilmeniz için oldukça etkili egzersizlerdir.

# Devamında evinizde bulunan sağlam bir sandalyede yürüme egzersizi yapmanız gerekiyor.

# Kollarınızı öne doğru uzatın ve kollarınız gergin bir şekilde yere doğru çömelip kalkmaya çalışın. Bu hareketi elinizden geldiğince tekrarlamaya çalışın.

# Dizlerinizi karnınıza doğru kaldırarak olduğunuz yerde tempolu bir şekilde koşmaya başlayın.

# Son olarak ise tek ayak üzerinde durun ve diğer ayağınızın dizini yere koyarak (evlilik teklifi pozisyonu gibi düşünün) hareketinizi tekrarlayın.

Egzersizinizi tamamlayıp güzel bir duş alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Temizliğinde Pratik Bilgiler başlıklı makalemizde ev temizliği ve pratik bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

87
86 Paylaşım, 87 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir