kilo-vermek-isterken-sagliginizi-ihmal-etmeyin

Kilo Verirken Sağlığınızı İhmal Etmeyin


Sağlıklı, fit ve güzel bir vücudun sahibi olmak tüm kadınların ve erkeklerin en büyük hayali ve isteğidir. Burada vurgulamak istediğim nokta sağlık olacak. Çünkü hızlı kilo vermek için uygulanan bazı yanlış metotlar nedeni ile kilo vermek için uğraşan kişilerin ani ölüm haberleriyle zaman zaman sarsılabiliyoruz. Lütfen kilo vermek isterken sağlığınızı ihmal etmeyin!

Kilo verme konusunda hem kadınları hem de erkekleri tehdit eden en önemli faktör şüphesiz ki zayıflama ilaçlarıdır. Birbirinden farklı zayıflama ilaçları maalesef ki piyasada yasak olmasına rağmen hala yer almaktadır. Merdiven altı, internet veya diğer yollar aracılığı ile elde edilen zayıflama ilaçlarının kullanımı yüzünden birçok kişinin hayatını kaybetmesi veya farklı sağlık sorunlarının ortaya çıkması kaçınılmaz bir gerçektir. Zayıflamak isteyen kişilerin bu aşamada yapmış olduğu en büyük hata ise sağlıklı bir şekilde ideal kiloya ulaşmak yerine şok diyet yöntemleri ve zayıflama ilaçları ile hızlı kilo vermek istemeleridir.

kilo-vermek-isterken-sagliginizi-ihmal-etmeyin-1

Hızlı kilo verme ilaçları hap, toz, çay, sıvı gibi birçok farklı çeşitlerde karşımıza çıkan ürünler olarak bilinmektedir. Bu ürünlerin üzerinde her ne kadar sağlığa zararlı değildir, yan etkisi yoktur ve 18 yaşından büyük olan herkes tüketebilir gibi ibareler bulunuyor olsa da ne yazık ki bu durumun ölüm ile sonuçlanmasına engel olmamaktadır. Zayıflama ve diyet konusunda bilinçsiz olan kişilerin bu gibi kimyasal ilaçları kullanması hem fiziksel olarak hem de psikolojik açıdan da büyük zararlar ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Zayıflama ilacı kullanan kişilerde hızlı kilo kaybı meydana geliyor olsa da bunların yanı sıra; halsizlik, depresyon, stres, bulantı, ani kalp krizi veya beyin kanaması gibi birçok rahatsızlığında ortaya çıktığını görüyoruz.

Hayatınızı tehlikeye sokmak yerine sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve biraz daha sabırlı olmak sizin için çok daha mantıklı bir karar olacaktır. Şimdi zayıflama ilaçlarını bir kenara bırakın, az yiyin ve bol bol hareket edin. Tabi ki su içmeyi asla ihmal etmeyin!

Kilo vermek isterken sağlığınızı ihmal etmeyin ve mutlaka uzman bir diyetisyene başvurun.

Hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Masajın Amacı ve Faydası başlıklı makalemizde masaj, masaj teknikleri ve masajın faydası hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

100
95 paylasim, 100 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı