Kilo Vermek İçin Ne Kadar Yürümek Gerekir?


Para verip özel bir diyet programına ihtiyaç duymadan, kendinizi spor salonuna kapatmadan yalnızca dışarıda yürüyerek de 5 ayda 10 kiloya kadar zayıflamanız mümkün. Nasıl mı? Elbette ki sürekli olarak istikrarlı bir şekilde yürümeniz bunu mümkün kılıyor.

İlk olarak düzenli bir şekilde yürüyüş yapmayı hayatınızın bir parçası haline getirmek istiyorsanız, öncelikle doktorunuza danışıp sağlık durumunuzun elverişliliği hakkında bilgilendirilmeli ve gerekli olan onayı almanız çok önemlidir. Yürümeye başlamak için sağlıksal olarak hiçbir engeliniz yok ise o zaman haftada 3 gün 15 dakikalık yürüyüşler ile bu güzel maratona başlayabilirsiniz.

Daha sonra ise bu süreyi yavaş yavaş arttırarak her gün 30 ile 60 dakika arası yürüyüşler yapmaya başlayabilirsiniz. Dik bir duruş ile yürüyüş yapmak size çok daha kolay bir yürüyüş seansı sağlar. Kendinizi çok yormadan hafif yürüyüşler ile başladıktan sonra zamanla kademeyi arttırmanız gerekir.

Evet, kilo vermek ‘sağlıklı bir şekilde kilo vermek’ bu kadar basit! Yeter ki siz isteyin ve kendinizi yolların akışına bırakın.

Bir önceki yazımız olan Vücudumuzda Hayati Öneme Sahip Olan Noktalar başlıklı makalemizde sağlık ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

99
96 Paylaşım, 99 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir