kilolu-bayanlara-kiyafet-secimi

Kilolu Bayanlara Kıyafet Seçimi İçin Özel Tavsiyeler


Kilo sorunu tüm kadınlar için başa çıkılması zor bir dert. Kimileri bu konuda çok daha bilinçli ve hayatını, yaşam felsefesini iyi bir vücuda sahip olmak üzerine oturtabilmişken; kimimiz ise iş, güç derken düzenli spor ve beslenme gibi alışkanlıkları edinemiyoruz. Tabi ki en doğrusu bununla başa çıkabilmek her şeyden önemlisi sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek.

Kiloyla başa çıkamayan kadınların ise yaptığı en büyük yanlışlar kıyafet seçimleri. Mümkünse tabi ki fazla kilolarınızdan kurtulmayı deneyin; ancak bu süreçte de doğru tercihlerle daha ince görünmenin yolları var. Kilolu Bayanlara Kıyafet Seçimi İçin Özel Tavsiyeler mevcut. Bu da vücut tipinizi tanımakla başlıyor.

Renkler

Renk tercihiniz kilonuzu saklamakta çok önemli. Fazla kilonuz bacak ve basen bölgesindeyse; bu bölgede açık renk tercihiniz kilolu bölgeyi daha kilolu gösterecektir. Bilinen bir diğer yanlış ise kiloluysanız koyu renk tercih etmek gerekir algısı. Kiloyu saklamanın en önemli yolu vücut tipinize uygun tercihler yapmak unutmayın.

Açık renk kıyafetlerle de pekâlâ ince görünmenin yolları mümkün. Örneğin; üst bedeniniz daha ince ve açık renkli bir elbise giyinmek istediniz. Yapmanız gereken üst bölgeyi sıkıp, altı bol bırakacak ince bir kemer takmak. Bu sayede üst bedeninizin inceliğine dikkat çekilecek ve olduğunuzdan ince görüneceksiniz.

Desenler

Bilindiği gibi büyük desenli kıyafetler kilolu gösterir. Bu yüzden çiçekli, puantiyeli ya da geometrik desenli kıyafetlerde bu desenlerin büyük ebatlarda olmamasına dikkat etmelisiniz. Her zaman tercihiniz küçük desenli, küçük detaylı hatta tek renklerden yana olmalı. Çok tercih edilen bir desen olan çizgi deseninde ise kesinlikle enine değil boyuna çizgiler tercih edilmeli. Boyuna çizgiler daima sizi daha uzun ve ince gösterir.

Nokta atışı tam olarak vücut tipi sorunsalıdır. Vücudunuzda sorunlu olan bölgeyi saklamak ve nispeten daha iyi olan bölgeyi ön plana çıkarmak tercihiniz olsun. İlla da vücut tipime uygun değil ama giyinmek istiyorum dediğiniz bir kıyafetiniz varsa yine bunu gösterişli aksesuarlarla dikkatleri o noktaya çekecek şekilde kombinleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Moda Neden Bu Kadar Önemli başlıklı makalemizde moda, moda neden önemli ve modanın önemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

110
104 paylasim, 110 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı