kirisikliga-karsi-neler-yapilmasi-gerekir-635x360

Kırışıklığa Karşı Neler Yapılması Gerekir?


Her kadının zaman geçtikçe yaşayacağı ve asla kaçamayacağı olaylardan biri cilt kırışıklıklarıdır. Ne yazık ki yaş ilerledikçe vücutta deforme olan yerler yavaş yavaş kırışmaya başlar. Özellikle kuru ciltlerde bu kırışıklıklara daha fazla rastlarız. Yüzde, boyun altında ve ellerde daha belirgin olan bu kırışıklıklar ister istemez hayatımızda can sıkıcı bir durum oluyor. Bu nedenden dolayı hem bitkisel kürler ile hem de kimyasal ürünler ile pek çok yöntem kullanılarak kırışıklıklardan kurtulmanın yollarını arayan kadınlar vardır.

KIRIŞIKLIĞA NEDEN OLAN FAKTÖRLER NELERDİR?

Cildinde kırışık bir görüntü görmek istemeyen kadınlar ilk olarak kendilerini zararlı güneş ışınlarından korumak zorunda olduklarını bilmeli. Özellikle yaz aylarında koruyucu faktörler ile cildi zararlı ışınlardan korumaya çalışmanız gerekiyor. Aynı zamanda solaryumun da kırışıklığa sebep olduğu bilimsel verilerle kanıtlanmıştır. Konuşmalar sırasında çok fazla yüz mimiği kullanan kadınların özellikle göz ve alın çevresinde beliren çizgiler zamanla yer eder ve kırışıklığa sebep olur. Yüz üstü uyuyan kadınlarında cildindeki kırışıklığın diğer kadınlara göre çok daha fazla olduğu bilimsel olarak tespit edilmiştir. Vücuda gerekli olan düzenli bir şekilde alınması gereken bazı mineral ve vitaminlerin eksik olması cildin kırışmaya daha elverişli olmasını neden olur.

MAKYAJ KULLANANLAR DİKKAT ETMELİ!

Kullandığınız yanlış kozmetik ürünleri yüzünden cildinizin kırışmasına zemin hazırlamış olursunuz. Özellikle yüzünde makyaj ile uyuyan kadınların ciltlerindeki kırışıklığın ortaya çıkma süresi çok daha hızlıdır.

KIRIŞIKLIĞA KARŞI NELER YAPILMASI GEREKİR?

Tüm bu bilgiler doğrultusunda kırışıklığa karşı yapılabilecek birkaç tane etkili çözüm olabilir. Bunların en etkilisi ise şüphesiz ki operasyonlar ile yapılsa da, doğal yöntemlerde cildin düzelmesinde olumlu etkileri olabilir. İlk olarak günlük su tüketiminize dikkat etmeniz gerekir. Beslenme düzeninizde C vitaminini bol bol tüketmeye çalışın. Belli başlı yüz egzersizlerini cildinize uygulayın. Bu yöntemleri internette bulmak çok kolay. İleriki zamanlarda sizler için araştırıp bu konuyu da kaleme alacağım, merak etmeyin. Lazerle cilt yenileme yaparak veya botoks enjeksiyonu ile çok daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Önemli olan kendinizi nasıl iyi hissettiğinizdir.

Bir önceki yazımız olan Ergenlik Sivilcesi Nasıl Tedavi Edilir? başlıklı makalemizde cilt bakımı, ergenlik sivilcesi ve yağlı cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

105
102 Paylaşım, 105 Beğeni

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir