kirpik-bakiminda-puf-noktalar

Kirpik Bakımında Püf Noktalar


Saç bakımına özen gösterdiğiniz gibi kirpik bakımına da mutlaka özen göstermelisiniz.

Kirpiklerinizi temizlerken, yağlı makyaj temizleyicileri tercih etmeniz gerekir. Bu sayede makyaj kalıntılarını kirpiklerinizden arındırmak için çok fazla baskı uygulamanız gerekmeyeceği için daha az zarar vereceksiniz.

Haftada 3 kez badem yağı, zeytinyağı ve kakao yağı ile kirpiklerinize bakım yapın. Bu sayede kirpikleriniz hem nem kazanacak hem de çok iyi beslenecektir. Bu yağları kulak temizleyicilerine sürüp kirpik diplerine uygulayın. Daha sonra fazlasını yumuşak bir mendil ile alıp yatağa girip uykuya dalabilirsiniz.

Kirpiklerinize uygulamayı düşündüğünüz bakım yağlarının kimyasal madde içermemesine dikkat etmeniz gerekir. Paketlerde TSE damgasının yer almasına, belirli ve güvenilir markalara ait olmasına ve mutlaka ama mutlaka kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

Kirpik bakımında kozmetik ürünler de kullanılabilmektedir. Bu ürünler bilinen markaların ürünü olmalıdır. Ayrıca belirli kalite belgeleri olmalı ve yurt dışından geliyor ise CE belgeleri; Türkiye’de ise TSE belgeleri mutlaka olmalıdır.

Rimel uygulaması kirpiklere zarar verebilir. Bu nedenle ürünü yumuşak hareketler ile uygulamanız gerekir. Aynı zamanda rimelin kaliteli bir rimel olması ve nemlendirici özelliği olması da çok önemli bir ayrıntıdır. Rimelinizde bir kuruma gözlüyorsanız, kullanım süresi dolmuş demektir ve asla kullanmamalısınız.

Uyumadan önce makyaj kesinlikle ama kesinlikle temizlenmelidir. Burada en önemli püf nokta kirpiğin %100 makyajdan arındırılarak kirpiğin tamamen nefes almasını sağlamaktır.

Bir önceki yazımız olan İstenmeyen Tüylerden Kurtaran Karışım Tarifi başlıklı makalemizde cilt bakımı, tüy dökücü ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

86
82 Paylaşım, 86 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir