kirpik-bakiminda-puf-noktalar

Kirpik Bakımında Püf Noktalar


  • Saç bakımına özen gösterdiğiniz gibi kirpik bakımına da mutlaka özen göstermelisiniz.
  • Kirpiklerinizi temizlerken, yağlı makyaj temizleyicileri tercih etmeniz gerekir. Bu sayede makyaj kalıntılarını kirpiklerinizden arındırmak için çok fazla baskı uygulamanız gerekmeyeceği için daha az zarar vereceksiniz.
  • Haftada 3 kez badem yağı, zeytinyağı ve kakao yağı ile kirpiklerinize bakım yapın. Bu sayede kirpikleriniz hem nem kazanacak hem de çok iyi beslenecektir. Bu yağları kulak temizleyicilerine sürüp kirpik diplerine uygulayın. Daha sonra fazlasını yumuşak bir mendil ile alıp yatağa girip uykuya dalabilirsiniz.
  • Kirpiklerinize uygulamayı düşündüğünüz bakım yağlarının kimyasal madde içermemesine dikkat etmeniz gerekir. Paketlerde TSE damgasının yer almasına, belirli ve güvenilir markalara ait olmasına ve mutlaka ama mutlaka kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.
  • Kirpik bakımında kozmetik ürünler de kullanılabilmektedir. Bu ürünler bilinen markaların ürünü olmalıdır. Ayrıca belirli kalite belgeleri olmalı ve yurt dışından geliyor ise CE belgeleri; Türkiye’de ise TSE belgeleri mutlaka olmalıdır.
  • Rimel uygulaması kirpiklere zarar verebilir. Bu nedenle ürünü yumuşak hareketler ile uygulamanız gerekir. Aynı zamanda rimelin kaliteli bir rimel olması ve nemlendirici özelliği olması da çok önemli bir ayrıntıdır. Rimelinizde bir kuruma gözlüyorsanız, kullanım süresi dolmuş demektir ve asla kullanmamalısınız.
  • Uyumadan önce makyaj kesinlikle ama kesinlikle temizlenmelidir. Burada en önemli püf nokta kirpiğin %100 makyajdan arındırılarak kirpiğin tamamen nefes almasını sağlamaktır.

Bir önceki yazımız olan Çatlaklarını Sanata Dönüştürdü başlıklı makalemizde cilt bakımı, magazin ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

86
82 paylasim, 86 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı