kirpik-gurlestirme-ve-uzatma-yontemleri

Kirpik Gürleştirme ve Uzatma Yöntemleri


  • Günde 2 kez kirpiklerinizi kirpik tarağı veya kirpik fırçası ile güzel ve nazik bir şekilde tarayın. Eğer kirpik fırçanız yoksa temiz bir maskara fırçasını da aynı görev için kullanabilirsiniz. Fırçaya birkaç damla E vitamini yağı ekleyebilirsiniz. Veya bu yağı direkt olarak kirpiklerinize (gözünüze kaçırmadan) sürebilirsiniz. E vitamini yağı kirpiklerinizin dökülmesini engelleyecektir. Kirpiklerinizi her gün fırçaladığınız zaman kirpiklerin uzamasını harekete geçireceksiniz. Böylece kirpiklerinizin çok daha sağlıklı ve daha kalın görünmesini sağlayacaksınız.
  • Kirpiklerinize (gözünüze kaçırmadan) zeytinyağı sürün. Pamuğun üzerine birkaç damla zeytinyağı damlatın. Dikkatli ve hafif bir şekilde kirpiklerinize sürün. Yaklaşık olarak 5 dakika kadar bekledikten sonra kirpiklerinizi ılık su ile nazik bir şekilde yıkayın. Bu uygulamayı en az 4 hafta boyunca uygulamalısınız.
  • Vazelini yatmadan önce kirpiklerinize sürün. Sabah uyandığınız zaman nazikçe ılık su ile güzel bir şekilde durulayın. Vazelini kirpik fırçanıza sürüp gece yatmadan önce kirpiklerinizi fırçalayabilirsiniz.
  • Günlük besinlerinizin kirpik uzamasını ve güçlenmesini desteklediğini biliyor muydunuz? B, D ve E vitaminlerini içeren besinlere yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Bu vitaminler maskara ve kirpik kıvırıcılarının vereceği zararlara karşı kirpiklerinizin daha güçlü olmasını sağlayacaktır. Balık, yumurta, soya proteini ve yoğurt gibi besinler kirpiklerinizin uzaması için gerekli olan besinler arasında yer almaktadır. Somon balığı Omega 3 yağ asitleri bakımından çok zengin olduğu için uzun kirpiklerin gelişmesine yardımcı olur.
  • Göz makyajınızı silmeyi asla ihmal etmeyin. Fakat silme işlemini nazik bir şekilde yapın. Hem kirpiklerinize hem de hassas göz çevrenize zarar vermemeye özen göstermelisiniz.
  • Bizden size tavsiye; kirpik kıvırma aletlerini kullanmamaya çalışın. Bu gibi aparatların kullanımı tüm uğraşlarınıza mani olacaktır. Neden mi? Çünkü bu gibi aparatlar kirpikleri zayıflatır ve kırılmalarına yol açar. Aynı zamanda kirpikleriniz istediğiniz uzunluk ve gürlüğe ulaşana kadar mümkünse maskara kullanmamaya çalışın. Zorda kalırsanız ara sıra takma kirpik kullanın.
  • Bir parça pamuğu yeşil çayın içine batırın. Nazik bir şekilde kirpiklerinize yayın. Yeşil çay kirpiklerin uzamasını harekete geçirecek.
  • Hassas yapıdaki göz kapaklarınıza nazik bir şekilde yapacağınız hafif bir masaj, vücudunuzda kan dolaşımını hızlandırdığı için kirpiklerin uzamasını harekete geçirecektir. Ellerinizi yıkadıktan sonra parmaklarınız ile hafifçe göz kapaklarınıza masaj yapın.
  • Gözlerinizi ovalamaktan kaçının. Gözlerinizi çok fazla ovalamak, kirpiklerinizin gevşemesine ve hızlı bir şekilde dökülmesine neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yüz Terlemesinin Nedenleri ve Çözümü başlıklı makalemizde cilt bakımı, sağlık ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

95
94 paylasim, 95 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı