kis-aylarinda-sac-bakimi

Kış Aylarında Saç Bakımı


Yaz ayları boyunca deniz, güneş, havuz ve kum gibi nedeniyle yıpranan, pürüzleşen, saçlarınızı kış aylarında saç bakımını nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler paylaşacağız.

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

  • Saçınızı seyrek olarak saçlarımızı nasıl yıkamalıyız adlı bilgilendirme yazımızda anlatıldığı gibi yıkayalım.
  • Saçlarımızı yıkarken çok sıcak su tercih etmeyelim, ılık su ile yıkanan saçlar çok daha sağlıklı olmaktadır.
  • Yüksek derecelerde çalışan fön makinası, saç şekillendirici ve düzleştirici gibi cihazlar saçımıza anlık güzel görüntü verse de kalıcı hasarlar bırakmaktadır.
  • Saçı diplerinizi çekecek gergin olabilecek toka, taç gibi ürünler saç köklerinizi zayıflatır ve saçlarınızda kopma ve dökülme oluşmasına sebep olacaktır.
  • Saçınızın ve saç derinizin tipine göre şampuan seçin, ( Yağlı, Kuru, Kepekli… vb) gibi
  • Saç kremi ile bir olan şampuanları kullanmanızı önermiyoruz, bu şampuanlar saçta kaldığı zaman ve iyi durulanmadığı zaman saçta tahribata neden olmaktadır.

Saçlarınızın en temel ihtiyacı nemli olarak kalmalarıdır, nem saçı beslediği gibi dış zararlı etkenlere karşıda koruyucu olmaktadır, özellikle metropollerde yaşayan bayanlar radyasyon, egzoz dumanı, klima gibi etkenler yüzenden daha fazla etkilenmektedirler, nemlendirilmiş saç bu etkenler karşısında büyük bir koruma görevi üstlenmiş olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Saç Boyalarının Olumsuz Etkileri Var Mıdır ? başlıklı makalemizde saç bakımı, saç boyamak ve saç boyasının zararları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

83
77 Paylaşım, 83 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir