kisisel-gelisim-ve-faydalari

Kişisel Gelişim ve Faydaları


Kişisel gelişim kavramını sık sık duymuşsunuzdur. En azından okul yıllarınızda, iş yerinizde ya da herhangi bir sitenin kategorileri arasında illaki denk gelmiş olmalısınız. Peki, sıkça kulak aşinası olduğunuz kişisel gelişim hakkında ne biliyorsunuz?

Kişisel gelişim, bir insanın hayatta karşısına çıkabilecek tüm olaylara karşı direnç geliştirmesi için ruhsal ve fiziksel açıdan farkındalığını yükseltmesidir. Bu sayede kişi ruhsal bir olgunluğa erişecektir. Bu amaca hizmet eden çeşitli eğitimler, seminerler ve öğretiler sayesinde kişisel gelişim sürecinizi tamamlayabilirsiniz. Kısaca açıklamak gerekirse; kişisel gelişim, insanın kendi kendini geliştirmesi olarak da daha basit bir şekilde ifade edilebilir. Kişisel gelişim, eğitim gerektiren bir olgudur. Ayrıca ruhsal eğitim için de özel bir eğitim ihtiyacı bulunmaktadır. İnsan hayatında iyi ya da kötü olarak nitelendirilen olaylar kişiye tecrübe kazandıran olaylardır. Kişi kötü olaylardan ders almalı ve bir daha kötü olaylarla karşı karşıya kalmamak için o kişinin yeterince olgunlaşması gerekmektedir. Kişisel gelişimi genel bir anlamda ifade edecek olursak; insanların karşı karşıya kaldığı olaylara bakış açısını değiştirmelerine ve olaylara çok daha farklı pencerelerden bakabilmelerini sağlamaktadır.

Kişisel Gelişim ve Faydaları Nelerdir?

Bir işi başarmak için kişinin en çok ihtiyaç duyduğu şey motivasyondur. Motivasyon yükseldiğinde kişinin kendine olan özgüveni de artacaktır. Belli bir hedefe tam anlamı ile odaklanmak ve o hedefe ulaşmak için seçilen yolda çeşitli taktikler sunmak, kişinin hedefe çok daha kolay bir şekilde ulaşmasına yardımcı olacaktır. Kişisel gelişimini tamamlayan kişi çok daha enerjik bir ruh halinde olacaktır. Kişisel gelişimini tamamlayan kişinin sosyal bir kimlik kazanması da kolaydır. Genel olarak kişisel gelişim ve faydaları hakkında bilgi vermek gerekirse; insanların çok daha mutlu ve çok daha huzurlu bir yaşam sürmelerine yardımcı oluyor olmasıdır. Kişisel gelişim kişiye yaşam kalitesini arttıran pek çok öğreti sunacaktır. Kişisel gelişimini tamamlayan kişi olaylara çok daha farklı açılardan bakabilecek ve yaşadığı sorunları çözme konusunda çok daha fazla pratik yöntemler sunarak çözüm aşamasının kolaylaşmasına yardımcı olacaktır.

Kendinizi keşfetmek ve hayata bambaşka bir açıdan bakmak için kişisel gelişiminizi tamamlamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Pedofili Nedir? başlıklı makalemizde çocuk psikolojisi ve pedofili belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

84
85 Paylaşım, 84 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir