kiskanc-sevgilinizle-basa-cikmanin-yollari

Kıskanç Sevgilinizle Başa Çıkmanın Yolları


Kıskançlık kimi zaman ilişkide her iki tarafından hoşlandığı bir durum olsa da kıskançlığı ölçüsü artmaya başladıkça ilişki içerisinde yaşanan gerilimlerde aynı boyutta artmaya başlaması kaçınılmazdır. Yaşadığınız ilişkide sevgiliniz çok kıskanç ise hayatınız içinden çıkılamaz bir hal alabilir. Çevreniz, arkadaşlarınız, çalışma ortamınız kıskanç sevgiliniz için her zaman tehdit olarak algılanarak hayatınıza sürekli olarak müdahale ettiğini de düşünürsek bu durumla başa çıkmanız için tüyolar Kıskanç Sevgilinizle Başa Çıkmanın Yolları yazımızda… 😉

  • İlişkinizdeki kıskançlık krizleri yüzünden arkadaşlarınızı ve sevgilinizi kaybetmemek için mücadele etmeniz söz konusu olabilir. Ama şöyle bir gerçek var eğer ilişkiniz özellikle yeni ise ilişkiniz yüzünden arkadaşlarınızdan vazgeçmemelisiniz. Sevgilinizin kıskançlıkları yüzünden arkadaşlıklarınızı gözardı etmek ya da bitirmek ilerideki zamanlarda pişmanlık duymanıza neden olacaktır.
  • Sevgiliniz çevrenizdeki kişilerden, arkadaşlarınızdan sizi kıskanıyorsa ilişkinizde güveni sağlamaya çalışmalısınız. Sevgiliniz dışında diğer erkek, kadının sadece arkadaş olabileceğinizi ve arkadaşlıktan öte başka bir şey düşünmediğinizi sevgilinize net bir şekilde anlatın ve hareketlerinizle, davranışlarınızla arkadaş ortamınızda, çevrenizde bunu sevgilinize hissettirin.
  • Sevgilinizin sizi kendi cinslerinden kıskanmasının nedeni kendisinden daha çok onlarla vakit geçirdiğini düşünmesinden kaynaklı olabilir. Bu nedenle sevgilinizin duygularına, düşüncelerine karşı daha ılımlı yaklaşın. Ve sevgilinizi anlamaya çalışarak, hayatınızdaki yerinin ne kadar değerli ve önemli olduğu konusunda anlamasını sağlayacak şekilde davranmaya özen gösterin.kiskanc-sevgilinizle-basa-cikmanin-yollari-01
  • Sevgilinizin kıskançlıkla ilgili hangi konularda hassas olduğunu ve hangi konular onun için sorun yarattığını anlayarak bu konuları sevgilinizle konuşun. Hangi arkadaş ortamınızda vakit geçirmenizden rahatsız ya da özellikle bir kişinin olduğu ortamdan dolayı mı rahatsız olduğunu konuşarak öğrenmeye çalışın ve ikiniz açısından en ideal orta noktayı bulmaya çalışarak çözüm yolu sağlayabilirsiniz.
  • Arkadaşlarınızla yaptığınız birkaç buluşmada sevgilinizi de buluşmaya dahil ederek çevrenizle tanıştırabilirsiniz. Sizin kendisinden bir şey saklamadığını fark ederek daha rahat hareket etmesini ve gereksiz kıskançlık krizlerine gerek olmadığını anlayacaktır.
  • Sevgilinizin kıskançlık yapmasının önüne geçmek için, arkadaşlarınızla program yaptığınızda, iş yerinde geç saate bir toplantı söz konusu olduğunda sevgilinize mutlaka haber verin. Elbette haber vermeyi bir mecburiyet olarak algılamayın, bu durumu ona haber vermeniz sevgilinizden gizleyecek bir durumun olmayacağını belli etmek için uygulayın. Bu şekilde davranmanız hem zamanla sevgilinizin size güvenini arttırmasını sağlayacak hem de kendisini daha rahat hissettirecektir.
  • Tüm bunlara rağmen hala gereksiz kıskançlıkları devam ediyor ve kıskançlık krizine girip sizi bunaltıyor, siz de ilişkiniz için elinizden geleni yaptığınızı düşünüyorsanız ilişkinizi yeniden gözden geçirmenizde fayda var. Güven bir ilişkide her iki taraf içinde çok önemlidir ve güven sağlanmıyorsa bir ilişkide ileride bu sizi daha da yormaya belki de içinden çıkılmaz bir hal almaya kadar gidecektir.

Bir önceki yazımız olan Evlenmeden Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler başlıklı makalemizde aşk, erkek ve evlilik hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

102
100 paylasim, 102 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı