Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Kıskanılası Kalçalara Sahip Olmanızı Sağlayacak 5 Egzersiz

Kıskanılası Kalçalara Sahip Olmanızı Sağlayacak 5 Egzersiz

Hangi kadın daha dik ve daha sıkı görünen seksi kalçalara sahip olmak istemez ki zaten? Peki, size evde kolay hareketler yaparak bu seksi kalçalara sahip olabileceğinizi söylesem bana inanır mıydınız? Evet heyecanlandığınızı biliyorum ve eminim ki doğru beslenip önereceğim egzersizleri eksiksiz bir şekilde yaparsanız, hedefinize ulaşırsınız. İşte kıskanılası kalçalara sahip olmanızı sağlayacak 5 egzersiz

BİRİNCİ EGZERSİZ

Dizleriniz hafif karnınıza çekilmiş pozisyondayken yan yatın. Üstteki bacağınızı 10-15 cm kadar açın. Fakat kalçanızın geriye gitmemesine ve ayaklarınızın bitişik olmasına dikkat edin. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. 30 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

İKİNCİ EGZERSİZ

Yan yatışta bacağınızı öne düz bir şekilde uzatabildiğiniz kadar uzatın. Aynı zamanda yere koymadan arkaya doğru uzatabildiğiniz kadar uzatın. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrar edin. 30 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

ÜÇÜNCÜ EGZERSİZ

Emekleme pozisyonundayken bir bacağınızı dümdüz uzatın. Daha sonra ise dizinizi 90 derece bükün. Ayak tabanınızla tavanı itin. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrar edin. 30 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

DÖRDÜNCÜ EGZERSİZ

Yüz üstü pozisyonda ön kollarınızı parmaklarınız karşıyı gösterecek şekilde yere koyun. Sonrasında göğsünüzü, kalçanızı ve dizinizi yerden kaldırın. Ön kollarınız ve ayaklarınız üzerinde 20 saniye boyunca durun. Bir sonraki günde aynı şekilde 20 saniye durun. Daha sonra 2 günde 1, 10 saniye artırarak devam edebilirsiniz.

BEŞİNCİ EGZERSİZ

Sırtüstü pozisyonda dizleriniz bükülü ve ayaklarınız yerle temas halindeyken dizlerinizin arasına küçük bir rulo havlu yerleştirin. Ruloyu sıkarak kalçanızı dümdüz yukarı kaldırın. Sonra kalçanızı hafifçe aşağıya bırakın, fakat yere değmeden tekrar dümdüz kaldırın. Bu sırada dizlerinizin arasındaki ruloyu sıkmaya devam edin ve hareketi 30 kez tekrar edin.

 

Bir önceki yazımız olan Sıcak Havalarda Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde sıcak havalarda spor yapmak, sıcak havalarda egzersiz yapmak ve sıcak havada spor yaparken nelere dikkat etmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz