kiyafetten-makyaji-temizlemek

Kıyafete Bulaşan Makyajı Temizlemek


Makyaj yapmak ne kadar güzel bir görünüm elde etmenizi sağlasa da, oldukça zahmetli ve kontrolü kolay olmayan bir iştir. Gün içinde rüzgara maruz kalarak, terleyerek, sürekli hareket ederek makyajınızın yerinde durmasını daha da zorlaştırıyorsunuz. Tabi ki makyajınızın uçuşmasında sorun yok, fakat kıyafetlerinize bulaşması büyük bir sorun olacaktır.

Kuru temizlemeciye gitmeye gerek kalmadan kıyafete bulaşan makyajı temizlemek için neler yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Ruj Lekesini Çıkarmanın Yolları

kiyafete-bulasan-makyaji-temizlemek1

Kıyafetinizin ruj bulaşan bölgesine saç spreyi sıkın. Birkaç dakika bekleyin. Daha sonra ise kağıt havluya birkaç damla soğuk su damlatın. Islak kağıt havlu ile lekeyi kurulayın. Ruj lekesi kıyafetinizden çıkana kadar işlemi tekrar edin.

Toz Makyaj Malzemelerinin Lekesini Çıkarma Yolları

kiyafete-bulasan-makyaji-temizlemek2

Far ya da allık gibi töz makyaj malzemelerinizi parmağınız ile çıkartmaya çalışmamalısınız. Bu yaptığınız makyaj malzemesinin kıyafetinizde daha çok yayılmasına neden olacaktır. Onun yerine fön makinesini elinize alın ve soğuk üfleyecek şekilde makineyi çalıştırın. Kalan bir toz olur ise bir çift kadın çorabı alın ve lekenin bulunduğu kısmın üstünden hafif bir şekilde bastırarak geçin.

Krem ve Sıvı Yapıdaki Makyaj Malzemesi Lekesini Çıkarmanın Yolları

kiyafete-bulasan-makyaji-temizlemek3

Krem allıklar ve fondöten gibi makyaj malzemelerini kıyafetinizden çıkarmak için kaşık ya da bıçak alın. Kıyafetin üzerine bulaşan fazla makyajı kazıyın. Daha sonra ise lekenin üzerine küp şeklinde bir buz koyun. Birkaç dakika buzun erimesini bekleyin. Soğuk su sayesinde kıyafetinizin üstündeki leke yüzeye çıkacaktır.

Maskara ve Eyeliner Lekesini Çıkarma Yolları

kiyafete-bulasan-makyaji-temizlemek4

Yağsız makyaj temizleyicinizi bir pamuğa dökünüz. Bu pamuğu kıyafetinizin üstünde bulunan lekeye hafif bir şekilde kompres edin. Daha sonra ise soğuk su ile durulayarak kalan lekeyi arındırın.

Bronzlaştırıcı Lekesini Çıkarmanın Yolları

kiyafete-bulasan-makyaji-temizlemek5

Kıyafetinizin üstündeki lekeyi soğuk su ile ıslatın. Daha sonra ise temiz bir makyaj süngeri alın ve küçük bir miktar bulaşık deterjanını üzerine damlatın. Hafif bir şekilde lekeli noktayı dıştan içe doğru ovalayın.

NOT: Eğer bulunduğunuz yerde lavabo bulamıyorsanız ya da aceleniz varsa, makyaj temizleme mendilini kıyafetinizdeki lekenin yerleşmesine fırsat vermeden hafifçe üzerine uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sararmış Danteller Nasıl Beyazlatılır? başlıklı makalemizde pratik bilgiler ve sararmış danteller hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

92
91 Paylaşım, 92 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir