kiyafete-bulasan-makyaji-temizlemek

Kıyafete Bulaşan Makyajı Temizlemek


Makyaj yapmak ne kadar güzel bir görünüm elde etmenizi sağlasa da, oldukça zahmetli ve kontrolü kolay olmayan bir iştir. Gün içinde rüzgara maruz kalarak, terleyerek, sürekli hareket ederek makyajınızın yerinde durmasını daha da zorlaştırıyorsunuz. Tabi ki makyajınızın uçuşmasında sorun yok, fakat kıyafetlerinize bulaşması büyük bir sorun olacaktır.

Kuru temizlemeciye gitmeye gerek kalmadan kıyafete bulaşan makyajı temizlemek için neler yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Ruj Lekesini Çıkarmanın Yolları

kiyafete-bulasan-makyaji-temizlemek1

Kıyafetinizin ruj bulaşan bölgesine saç spreyi sıkın. Birkaç dakika bekleyin. Daha sonra ise kağıt havluya birkaç damla soğuk su damlatın. Islak kağıt havlu ile lekeyi kurulayın. Ruj lekesi kıyafetinizden çıkana kadar işlemi tekrar edin.

Toz Makyaj Malzemelerinin Lekesini Çıkarma Yolları

kiyafete-bulasan-makyaji-temizlemek2

Far ya da allık gibi töz makyaj malzemelerinizi parmağınız ile çıkartmaya çalışmamalısınız. Bu yaptığınız makyaj malzemesinin kıyafetinizde daha çok yayılmasına neden olacaktır. Onun yerine fön makinesini elinize alın ve soğuk üfleyecek şekilde makineyi çalıştırın. Kalan bir toz olur ise bir çift kadın çorabı alın ve lekenin bulunduğu kısmın üstünden hafif bir şekilde bastırarak geçin.

Krem ve Sıvı Yapıdaki Makyaj Malzemesi Lekesini Çıkarmanın Yolları

kiyafete-bulasan-makyaji-temizlemek3

 Krem allıklar ve fondöten gibi makyaj malzemelerini kıyafetinizden çıkarmak için kaşık ya da bıçak alın. Kıyafetin üzerine bulaşan fazla makyajı kazıyın. Daha sonra ise lekenin üzerine küp şeklinde bir buz koyun. Birkaç dakika buzun erimesini bekleyin. Soğuk su sayesinde kıyafetinizin üstündeki leke yüzeye çıkacaktır.

Maskara ve Eyeliner Lekesini Çıkarma Yolları

kiyafete-bulasan-makyaji-temizlemek4

Yağsız makyaj temizleyicinizi bir pamuğa dökünüz. Bu pamuğu kıyafetinizin üstünde bulunan lekeye hafif bir şekilde kompres edin. Daha sonra ise soğuk su ile durulayarak kalan lekeyi arındırın.

Bronzlaştırıcı Lekesini Çıkarmanın Yolları

kiyafete-bulasan-makyaji-temizlemek5

 

Kıyafetinizin üstündeki lekeyi soğuk su ile ıslatın. Daha sonra ise temiz bir makyaj süngeri alın ve küçük bir miktar bulaşık deterjanını üzerine damlatın. Hafif bir şekilde lekeli noktayı dıştan içe doğru ovalayın.

NOT: Eğer bulunduğunuz yerde lavabo bulamıyorsanız ya da aceleniz varsa, makyaj temizleme mendilini kıyafetinizdeki lekenin yerleşmesine fırsat vermeden hafifçe üzerine uygulayabilirsiniz.

Bizden şimdilik bu kadar, hoşça kalın… 🙂

Bir önceki yazımız olan Porselen Makyaj başlıklı makalemizde makyaj, makyaj önerileri ve makyaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

92
91 paylasim, 92 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı