klozete-asla-atilmayacak-maddeler

Klozete Asla Atılmayacak Maddeler


Evinizde özellikle giderlerle ilgili problem yaşamak hayatınızı cehenneme çevirebilir. Evinize maddi zarar verirken, size de manevi zararlar verecektir. En iyisi önlemler alıp bu sorunları en aza indirmek olacaktır. Klozete asla atılmayacak maddeler neler merak ediyor musunuz? Gelin birlikte inceleyelim. 🙂

Islak Mendiller

Temizleme mendilleri fosseptik sistemleri için yapıları gereği çok zararlıdır. Yapıları bozulmadığı için kanalizasyonlarda ciddi tehlike oluştururlar. Bu durum çok büyük hasarlara yol açtığı için tuvaletlere bu gibi maddeleri atmamanız gerekir. Başınıza büyük işler çıkartmak istemiyorsanız, ıslak mendilleri çöp kutusuna atın.

Kadın Pedleri- Tamponlar

Dışarıda bir yere gittiğiniz zaman hemen hemen her tuvalette atılmamasına dair uyarı bulunan bu kadın ürünleri kesinlikle tuvalete atılmaması gereken maddelerden biridir. Su ile bir araya geldiği zaman genişleyip büyüyen yapıları oldukları için tuvaletlere neredeyse en büyük zararı veren maddeler arasında bu ürünler yer alır.

Kağıt Havlu

Tuvalet ihtiyacınızı giderdikten sonra kişisel temizliğinizi kağıt havlu ile yapmak, yapıları gereği size çok daha fazla güven veriyor olabilir. Buraya kadar elbette ki hiç bir problem yok! Temizliğinizi yaptıktan sonra kullandığınız kağıt havluyu tuvalete atmakta size hijyenik hissettirebilir. Fakat bu durum bu kadar kolay değildir! Problem tam da bu noktadan sonra başlıyor. Kağıt havlular suya dayanıklı malzemeler ile özel olarak üretildikleri için su ile birleştiği zaman kolay bir şekilde parçalanmazlar ve zaman içerisinde tuvaletlerin tıkanmasına neden olurlar.

Prezervatifler

Kondomlar tüm dünyada kanalizasyon sistemleri için çok büyük ve ciddi sorunlar oluşturmaktadır. Sıvıya ve basınca karşı dayanıklı özel olarak üretildikleri için tuvaletlere atıldığı zaman kondomlar çözülmezler ve attığınız şekilde kalarak sistemi tıkarlar.

Bebek Bezleri

Asla tuvaletlere atılmaması gereken maddelerden biride bebek bezleridir. Bebek bezlerini tuvalete atmak sadece tüm şehrin kanalizasyon sistemine zarar vermekle kalmaz, neredeyse tüm ülkenin kanalizasyon sistemi için tehdit oluşturmaktadır.

Kulak Temizleme Çubukları

Bu çubuklar ne kadar zararsız gibi görünseler de tuvalet giderlerini en çok tıkayanlar listelerinde ilk sırada yer alır. Kulaklarınızı temizledikten sonra çubukları tuvaletlerinize atmak yerine, çöp kutularınıza atmanız çok daha güvenli olacaktır.

Saç

Ayrılmaz üçlü tuvalet, lavabo ve duş… Mesela duş alırken gidere saç biriktiği zaman suyunuzun giderden gidemediği ve temizlemeniz gerektiğini fark edersiniz. Aynı durum tuvaletler içinde geçerlidir. Saç, kanalizasyon borularını tıkayıp ciddi problemlere neden olduğu için mutlaka temizlenip atılmaması gereken atıklardandır.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin Seçtiği İdeal Erkek başlıklı makalemizde eğlence, etkinlik ve magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
85 paylasim, 88 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı