ko-kultur-yontemi

Ko-Kültür Yöntemi


Ko-kültür yöntemi rahim içi hücreleri ile embriyolar için düzenlenmiş olan bir tür besi yeri ortamının sağlanması işlemidir. Kadınların adet günlerinin 21.günü rahim içinden küçük bir doku parçasının alınması gereklidir. Alınan bu parçada var olan embriyonun, tutunması ve gelişiminin sağlanması için gerekli görülen hücreler titizlikle ve çok özenli bir çalışma ile araştırılarak ayrıştırılır.

ko-kultur-yontemi-2

İncelenen bu hücreler yumurta toplama gününe kadar doğal ortamına benzemektedir. Aynı özellikleri taşıyan cihazlar yardımı ile çoğaltılması sağlanır. Döllenmesi gerçekleşen embriyolar bulundukları hücrelerde daha önceden düzenlenen besi ortamına konumlandırılır. Ko-kültür embriyoların gelişimini sağlayabilmek adına zengin bir besi ortamı sağlanmalıdır. Burada oluşan toksik atıklarında zararını en aza indirmeyi sağlamış olur. Aynı zamanda ana rahminden alınmış olan bu hücreler ile embriyonun arasında pozitif yönlü kimyasal bir oluşum olduğu da düşünülmektedir. Bu oluşumda embriyonun rahim içinde tutunabilmesi sağlanır. Kadının gebe olma şansı artar.

Tekrardan yapılan tüp bebeklerde ortaya çıkan başarısızlıklar veya embriyoları yavaş gelişen çiftlerde Ko-kültür yöntemi ileri tüp bebek tekniği olarak kullanılabilir. Ko-kültür uygulaması ile yüksek oranda başarı sağlanabilir.

Ko-kültür tedavisi zor ve dikkatli bir çalışma gerektirir. Bu çalışmanın titiz bir şekilde gerçekleşmesi başarı oranını arttıracaktır. Ayrıca konunun uzmanı olan kişiler ve kaliteli müdahale araçları ile tedavi başarısı çok daha fazla artacaktır. Zorlu bir süreç olsa da, gebelik şansı için değer bir yöntemdir.

Bir önceki yazımız olan Kilo Verdiren Egzersiz Tüyoları başlıklı makalemizde diyet, egzersiz ve kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

73
70 paylasim, 73 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı