kolay-kilo-vermenin-sirri

Kolay Kilo Vermenin Sırları


Kadınlar hayatlarının büyük bir bölümünde kilo vermenin yollarını arar. Bunu yaparken birçok diyet listesiyle karşı karşıya kalırlar. Ancak internet ortamında yayılan bu diyet bilgilerinin ne kadar doğru ve sağlıklı olduğu bilinmemektedir. İşte size kolay kilo vermenin sırları

# Kilo vermek istiyorsanız öncelikle yemeklerinizi yavaş tüketmeyi öğrenmelisiniz. Yemeğinizi ortalama 20 dakika içerisinde tüketmeniz gerekir. Çünkü insan beyni tokluk hissini bu süre zarfında algılar.

# Kilo vermeniz için ihtiyacınız olan şeylerden biride düzenli uykudur. Çünkü uyurken vücudunuz yağ yakan bir hormon salgılar. Bunun için saat 00.00 ile 02.00 arasında uyuyor olmanız gerekir.

# Sofranızda lif içeriği yüksek sebze çorbalarına ya da tarhana ve mercimek gibi çorbalara yer vermeniz gerekir. Çünkü bu yiyecekler sizin tok hissetmenizi sağlayacaktır. Tabi ki çorbanızın sağlıklı olması ve kilo vermenizi sağlaması için hazır çorba olmamalı ve içerisindeki tuz miktarı az olmalıdır.

# Her gün yeşil çay tüketirseniz hem metabolizmanızı hızlandırırsınız hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirirsiniz. Böylece kilo vermeniz çok daha kolay olacaktır.

# Gün içerisinde atıştırmalık ihtiyacınız olduğu zaman kendinizi tutun ve şekersiz sakız çiğnemeyi deneyin.

# Akşam yemeklerinde tercihinizi yağ içeriği yüksek ve soslu yemeklerden yana kullanmayın. Bu ağır ve kalorili yemekler yerine, su ve lif içeriği yüksek olan kalorisi düşük besinleri tercih edin.

# Yalnızca oturduğunuz yerden yediklerinize dikkat ederek kilo vermeniz imkansızdır. Bu yüzden her gün 30-40 dakika yürüyüş yapmalısınız. 30 dakikalık bir ev temizliği de işinizi görecektir.

Bir önceki yazımız olan Chia Tohumunun Faydaları ve Tüketimi başlıklı makalemizde chia tohumu nedir, chia tohumun yararları ve diyet hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

82
77 Paylaşım, 82 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir