kopek-sahiplenmek

Köpek Sahiplenmenin Çocuklara Faydaları


Doğadaki tüm hayvanların kendilerine özgü bir karakteri vardır. Hayvanlar alemindeki bu üyelerin hepsiyle birlikte yaşamanız tabi ki de imkansızdır. Fakat insanlarla bir arada yaşamaya uygun olan evcil hayvanlara kapılarımızı açarak onlara mutlu olabilecekleri bir yuva verebiliriz. Ailenize yeni bir üye katılacak ve sizin kafanızda soru işaretleri mi dolaşıyor? Çok tatlı ve oyuncu bir köpeği sahiplenmek istiyorsunuz ancak çocuğunuzla aynı evi paylaşıp anlaşabileceğinden pekte emin değilsiniz. O halde bu yazımızı dikkatlice okumanızı öneriyorum. İşte size köpek sahiplenmenin çocuklara faydaları

  • Ailenize katılan sevimli dostunuz sayesinde çocuğunuz doğada ve bahçede daha fazla zaman geçirerek bir yandan oyun ihtiyacını karşılarken, diğer bir yandan üzerindeki stresten arınabilir.
  • İçine kapanık bir çocuğunuz mu var? Sahipleneceğiniz köpek sayesinde çocuğunuzun daha kolay sosyalleşmesini sağlayabilirsiniz. (Eminim ki yolda köpeğinizle sizi gören herkes sevmek için yanınıza gelecektir. Ne hoş bir sohbet ortamı öyle değil mi? 😉 )
  • Köpeğiniz sayesinde çocuğunuza birisi ile ilgilenmenin ve ona bakmanın ne demek olduğunu öğretebilirsiniz.
  • Köpeğiniz sayesinde çocuğunuz arkadaşlığının ne olduğu kolay bir şekilde öğrenecektir. Boşuna dememişler; en sadık dostumuz köpeklerdir, diye. 🙂
  • Sesli okuma ve topluluk önünde konuşma becerisi zayıf olan çocukların köpekler sayesinde bu aşamada yol kat ettiği bilinmektedir.
  • Çocuğunuz köpeğinizle ilgilenirken gün içerisinde daha fazla hareket edecektir. Böylece daha sağlıklı bir hayatı olacaktır. (Köpeğinizin sabah sporlarınızda size büyük bir zevkle eşlik edeceğinden eminim. 🙂 )
  • Köpek sayesinde çocuğunuz çok daha mutlu ve gülen bir birey olacaktır.

Köpeklerin rahatlatıcı bir evcil hayvan olduğunu hatırlatmak isteriz. Çocuğunuz onunla ilgilenirken üzerindeki gerginlikten tamamen kurtulacak ve pozitif duygularla dolacaktır.

Çocuğunuz köpekle bir arada yaşamayı öğrenince çok daha rahat ve sakin bir bireye dönüşecektir.

Belki de çocuğunuza anlatmakta en çok zorlandığınız tatsız bir konuda bile köpek sahiplenmenin faydasını göreceksiniz. İnsanlara göre kısa bir ömre sahip olan köpeğini kaybettiği zaman her canlının ölebileceğini kabullenmesi de kolay olacaktır.

Bu yazımızda hayvan ticaretini desteklemek değil, gerçek hayvan severlerin kaygılarını ortadan kaldırmak istedik. Siz, çocuğunuz ve köpeğiniz ile harika bir aile olabilirsiniz. 🙂

Hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Sanal Oyunlar Çocukların Psikolojisini Nasıl Etkilemektedir? başlıklı makalemizde çocuk, psikoloji ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

95
97 paylasim, 95 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı