kozmetik-urunlerin-bozulmasi

Kozmetik Ürünlerin Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?


Bugünkü yazımda sizlere kozmetik ürünlerinizin bozulduğunu nasıl anlayacağınızı anlatacağım. Bu konuyu ciddi bir şekilde önemsemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü sizin en kıymetli hazineniz cildinizdir. Bu sebepten dolayı cildinizle fazlaca haşır neşir olan kozmetik ürünlerinizin bozulup bozulmadığını bilmeli ve ona göre kullanmaya devam etmelisiniz. Bu sayede cildinize zarar vermeden dilediğiniz gibi makyajınızı yapabilirsiniz.

kozmetik-urunlerin-bozuldugu-nasil-anlasilir-1

Peki, kozmetik ürünlerin bozulduğu nasıl anlaşılır?

  • Fondöten: Bu ürünün kıvamı eskisine göre çok daha koyu olur ve uygulama esnasında malzemede topakçıklar meydana gelir. Fondötenin hem renginde hem de kokusunda gözle görülür değişiklikler meydana gelir. Eğer ki kullanmakta olduğunuz fondötenin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız o halde ürünü her kullanımdan sonra silmeli ve ağzını çok sıkı bir şekilde kapattığınızdan emin olmalısınız. Kullandığınız fondöteni sıcak, ışıklı ve nemli ortamlarda bırakmamaya özen gösteriniz.
  • Ruj: Bu kozmetik ürününün bozulduğunu ise hem renginin değişmesinden hem de kokusunun değişmesinden anlayabilirsiniz. Ayrıca ruj çok yumuşak bir kıvam alır ve yağlanmaya başlar. Kullandığınız rujlarınızın daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, aşırı soğuk ya da aşırı sıcak ortamlardan rujunuzu uzak tutmanız gerekir.
  • Rimel: Bu ürünün bozulduğunu kurumasından ve zor sürülmesinden kolayca anlayabilirsiniz. Kadınlar genel olarak kuruyan rimeli sulandırarak tekrar tekrar kullanmaya devam ederler. Fakat göz sağlığınız için kurumuş olan bir rimeli asla ve asla sulandırarak tekrardan kirpiklerinize uygulamamalısınız. Aksi takdirde çok ciddi sağlık sorunlarına zemin hazırlamış olursunuz.
  • Oje: Birbirinden farklı renklerde kullandığınız ojeleriniz akıcılığını yitiriyor ve koyulaşmaya başlıyorsa, o halde bozulma sinyalleri veriyor demektir. Bozulan ojede renk verici maddeler solüsyondan ayrılır ve oje şişesinin dibine çöker. Bozulan ojenizin rengi değişecektir ve eski parlaklığını yitirecektir. Ojenizi her kullanım sonrasında daha sağlıklı ve çok daha uzun ömürlü tutabilmek için her kullanımdan sonra oje şişenizin ağzını aseton yardımı ile temizlemeniz doğru bir hareket olacaktır.

Sizler için makyajda en sık kullanılan kozmetik ürünlerini ele aldım. Bu gibi deformeler ile karşı karşıya kaldığınızda ürünü kurtarmak yerine çöp kovasına boylamasını sağlayınız. 😉

Sağlıklı ve güzelliklerle dolu bir gün geçirmeniz dileği ile…

Hoşça kalın. 🙂

Bir önceki yazımız olan Göz Farı Uygulaması Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde göz makyajı ve makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

107
105 paylasim, 107 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı