kristal-avizeler-nasil-temizlenir

Kristal Avizeler Nasıl Temizlenir?


Evinizin en önemli bölümlerinden salon dekorasyonun en şık ve en gösterişli parçalarından biri olan ihtişamlı avizeler ne yazık ki zaman içerisinde ilk günkü parlaklığını ve temiz görünümünü yitirmektedir. Normal avizeleri kolay bir şekilde silip hızlıca temizleyebilirken, tozlanan ve matlaşmaya başlayan kristal avize taşlarını temizlemek biraz daha zahmetlidir.

Kristal Avizeler Nasıl Temizlenir?

Kristal avizeler çizmeden ve zarar vermeden nasıl temizlenir, merak ediyor musunuz? Dikkat edilecek birkaç püf nokta sayesinde hem sararan hem de tozlanan şık kristal avizelerinizin temizliğini kolaylaştırabilmeniz mümkün.

Toz alma işlemini yapmadan önce halınızın kirlenmesini önlemek için avizenizin alt kısmına bir örtü serin.

Avizedeki taşların çizilmemesi ve çok daha rahat bir şekilde silinmesi için kullanacağınız bezin hem yumuşak hem de pamuklu olmasına dikkat etmelisiniz.

Toz alma işlemini tamamladıktan sonra bezinizi sirkeli su karışımında hafifçe ıslattıktan sonra avizenizin önce iç kısmını daha sonra ise dış kısmını yukarıdan aşağıya doğru hareketler ile dikey yönde silin.

Avizenizin taşlarını sirkeli su yarımı ile silerseniz ilk günkü parlaklığını yeniden elde edebilirsiniz.

İşte! Bu kadar basit.

Bir önceki yazımız olan Et Tüketmeseydik Neler Olurdu? başlıklı makalemizde pratik bilgiler ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
85 Paylaşım, 88 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir