Küçük Mutfaklara Dekorasyon Fikirleri


Mutfak, bir kadının şüphesiz ki evde en çok zaman harcadığı yaşam alanlarından biridir. Bu nedenle birçok kadın ferah ve aydınlık bir mutfak hayal etmektedir. Bazı evlerin mutfak tasarımı bu hayalden uzak olsa bile, ufak dekorasyon tüyoları ile küçük mutfaklarda çok daha fazla alanlar yaratmak mümkün olabilir. Bu yazımızda küçük mutfaklardan maksimum alan sağlamak için tasarlanmış dekorasyon önerilerini sizler için derledim. 🙂

Köşe Çekmeceler İle Her Köşe Daha Değerli

Küçük mutfaklarda daha fazla depolama alanı sağlamak çok önemlidir. Bu nedenle genel olarak küçük mutfak dekorasyonu olarak köşe mutfaklar tercih edilmektedir. Köşe olarak tasarlanan mutfak dolaplarında da köşe kısımda bir alan kaybı olmaktadır. Köşelere özel tasarlanan çekmece modelleri ile alandan en yüksek oranda yararlanmak mümkün olacaktır.

Portatif Mutfak Masası İle Daha Çok Alan Elde Edilebilir

Mutfaklarda en fazla yer kaplayan eşya mutfak masasıdır herhalde. Özellikle dar ve uzun bir tasarıma sahip mutfaklarda mutfak masası alan açısından sıkıntı yaratabilmektedir. Bu tarz mutfaklar için kullanılmadığı zaman kaldırılabilen portatif masa tasarımları kurtarıcı bir fikir olacaktır. Bunun için sürgülü veya katlanabilen masa tasarımları tercih edilirse çok daha mantıklı olacaktır. Sandalye olarak ise daha az yer kaplayan bar taburesi veya iç içe geçen sandalye modellerini kullanmanız faydalı olacaktır.

Raflar İle Daha Çok Alan Sağlayın

Küçük alana sahip olan mutfaklarda mutfak dolaplarının fazlalığı zaten küçük olan alanın çok daha daralmasına ve mekanın boğucu bir havaya bürünmesine neden olmaktadır. Mekanı daha ferah göstermek ve daha fazla alan sağlamak için mutfak dolapları yerine raf kullanmayı tercih etmelisiniz. Raflar aynı zamanda dekoratif görüntüleri ile mutfak dekorasyonuna hoş bir hava katacaktır.

Çekmeceli Masa Tasarımı

Dar mutfaklar için depolama alanları oldukça önemlidir. Çok fazla yer kaplamayan ama daha çok eşya alan depolama alanları bu tarz mutfaklarda önem kazanmaktadır. Sizde fazladan alan yaratmak için mutfak masanıza çekmeceler ekletebilirsiniz.

Köşelerden Tasarruf Edin

Dar mutfaklar için köşe mutfaklar kullanışlı olsa bile, bu tarz mutfaklarda da köşelerde alan kaybı olmaktadır. Mutfak tezgahlarında köşeleri değerlendirmek için köşe tipi eviyeler tercih etmenizde fayda var.

Bir önceki yazımız olan Ev Bitkilerinizi Nasıl Canlı ve Mutlu Tutarsınız? başlıklı makalemizde bitki ve dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

93
89 paylasim, 93 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı