Kullanıcı Sözleşmesi

HAYAL CADDESİ

KULLANICI GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

HayalCaddesi.com Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi (Bundan sonra kısaca “Sözleşme” olarak anılacaktır), Hayal Caddesi’ ne ait https://www.hayalcaddesi.com a (Bundan sonra kısaca “HayalCaddesi.Com” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmiştir.

 1. HayalCaddesi.com, kullanıcılarına blog, sosyal içerik, haber paylaşımı, yorum, tartışma yapabilecekleri ortamı sağlayan bir sosyal network (ağ) servisidir.
 2. Kullanıcı, HayalCaddesi.com’ a üye olarak veya HayalCaddesi.com’ u ziyaret ederek bu Sözleşme’ yi kabul etmiş sayılmaktadır.
 3. Kullanıcı, HayalCaddesi.com’ u ziyaret ederken bu Sözleşme’ ye, Hayal Caddesi tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer her türlü kullanım koşuluna ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmayı taahhüt etmiş sayılmaktadır. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk Kullanıcı’ ya aittir.
 4. Kullanıcı’ nın HayalCaddesi.com’ a diğer üyeleri takip edebilmesi, içerik ekleyebilmesi, içeriklere yorum yapabilmesi, belirli olan içerikleri favorilerine ekleyebilmesi, diğer üyelerle mesajlaşabilmesi için ana sayfada içerisinde bulunan “Giriş Yap” bağlantısındaki “HayalCaddesi Üyesi Olmak için Tıklayın” a tıklamak suretiyle; e-posta adresi, kullanıcı adı, ad, soyad, şifre ve talep edilecek diğer verileri girerek ya da Facebook hesabı ile giriş yaparak HayalCaddesi.com’ a üye olması gerekmekte olup; içerik okumak, içerik paylaşmak, içeriklere emoji ile tepki vermek, içeriklere facebook hesabı ile yorum yapmak hizmetlerinden ise üyelik hesabı açılması gerekmeksizin yararlanabilir.
 5. Kullanıcının üyelik hesabında bulunan verilerin hukuka aykırı unsur yer almamalıdır. Kullanıcı başkasının kimliğini kullanarak, izin almaksızın herhangi bir bireye ait bir isimi kullanarak ya da insanları kışkırtmaya yönelik saldırgan bir kullanıcı adı oluşturup kullanamaz.
 6. Kullanıcı, üyelik hesabı için doğru ve eksiksiz bir şekilde bilgi sağlama ve bu bilgilerin sürekliliğini sağlamakla yükümlüdür.
 7. Kullanıcı HayalCaddesi.com’ a Facebook hesabı ile üye olabileceği gibi, HayalCaddesi’ nin Facebook profilinde yer alan ve Facebook tarafından üye olunurken kullanıcıya iletilen bilgilere HayalCaddesi.com’un sağladığı hizmetler doğrultusunda erişim sağlama imkânı tanımış sayılmaktadır. Kullanıcı, Facebook hesabında bulunan gizlilik ayarlarında hangi bilgilerinin HayalCaddesi.com tarafından erişebilir olacağını ayarlayabilir.
 8. Kullanıcı, HayalCaddesi.com’ da kayıtlı olan üyelik hesabını, profil ayarlarında bulunan “Hesabımı Sil” seçeneği ile üyeliğini silebileceği gibi üyelik hesabını sildikten sonra yeniden etkin hale getirebilir.
 9. Kullanıcı, Hayal Caddesi’ nin uygulamaları doğrultusunda herhangi bir sebeple ödüllendirebileceği gibi HayalCaddesi tek taraflı olarak kullanıcının üyeliğine son verebilir ve üyelik hesabını, geçici ya da kalıcı olarak kapatabilir. Aynı zamanda kullanıcının üyelik hesabındaki bilgileri HayalCaddesi.com silebileceğinden kullanıcı tarafından HayalCaddesi.com’dan herhangi bir talepte bulunamayacağını gayrikabili rücu olarak kabul etmiştir.
 10. Kullanıcılar tarafından üyeliklerini 1 (bir) yıl boyunca işletmeyen veya HayalCaddesi.com’ da yazılı ve görsel bir içerik paylaşımı bulunmayan ya da üyelik bilgileri ile ilgili bir güncelleme yapmayan kullanıcıların üyelik hesapları HayalCaddesi.com’dan silinebilir.
 11. com alan adı ile kullanıcıların üyelik hesapları da dahil olmak üzere alt alan adlarına ilişkin tüm haklar HayalCaddesi.com’a aittir. Kullanıcıların, üyelik hesaplarının bulunduğu alt alan adları üzerinden hiçbir hakkı bulunmamaktadır. Silinen üyelik hesaplarının ya da sitelerin alt alan adları farklı üyeler tarafından kullanılabilir.
 12. com’da tüm kullanıcılara açık olan alanlarda veya özel mesaj bölümlerine üyeleri rahatsız eden, hakaret, taciz ya da tehdit içeren mesajlar göndermek, içerikler atmak yasaktır. Bu yasağa uygun olmayan, aykırı şekilde davranan üyelerin durumları inceleme altına alındıktan sonra HayalCaddesi.com tarafından üyelikleri iptal edilebilecektir.
 13. com’da yer alan bilgi, veri, yazı, fotoğraf, ses, video, ses klibi, yorumlar, makaleler, yazılımlar, kodlar, grafikler kısaca “içerik” olarak anılacak olup; bu içerikler, HayalCaddesi.com’a üyeler tarafından giriş sağlanabileceği gibi aynı zamanda HayalCaddesi.com editörleri tarafından da içerik yayınlanabilecektir.
 14. com’ a kullanıcılar tarafından yüklenen içeriklerin doğru ve güncel olmaları esastır. Kullanıcı tarafından HayalCaddesi.com’ a eklenen, yaratılan, yüklenen her türlü içerik ister gizli paylaşılmış ister tüm kullanıcılara açık paylaşılmış olsun, bu içeriklerin doğruluğu, güncelliği ve yürürlükteki mevzuata uygun olup olmadığı tamamen Kullanıcı sorumluluğundadır.
 15. Hayal Caddesi, kullanıcı tarafından yüklenen herhangi bir içeriği, herhangi bir zaman içerisinde kullanıcıya haber vermeksizin ve herhangi bir neden göstermeksizin kendi takdiri doğrultusunda kaldırma, değiştirme, düzenleme, engelleme hakkına sahiptir. Kullanıcı tarafından sağlanan ve yayınlanan içeriklerden HayalCaddesi.com hiç şekilde sorumlu değildir. HayalCaddesi, ilkelerine ve hukuka aykırı olan içerikleri ya da sayfaları yayından kaldırma hakkına sahip olup; kullanıcı, HayalCaddesi.com’ dan hiçbir talepte bulunmayacağını gayrikabili rücu biçimde kabul etmiştir.
 16. HayalCaddesi, Kullanıcı’ dan gelen içeriği, e-postayı ya da sayfalarında bulunan herhangi bir iletiyi neden göstermeksizin reddetme, geciktirme, geç yayına alma veya yayınlamama hakkına sahiptir.
 17. com’da sunulan hizmetleri kullanmak dışında, HayalCaddesi.com’ da yer alan içerikleri başka amaçlar için kullanmak, taklit etmek, değiştirmek, dağıtımını yapmak veya depolamak yasaktır. Kullanıcı HayalCaddesi.com’ da yer alan içerikleri satamaz, reklam gibi amaçlar doğrultusunda istismar edemez ve üçüncü kişilerin hakkını zedeleyecek şekilde kullanamaz.
 18. com’da yayınlanan hiçbir içeriğin üçüncü kişiler tarafından yayın hakkı içerik sahibinden izin alınmadan hiçbir mecrada hiçbir şekilde kullanılamaz, yayınlanamaz.
 19. Kullanıcı tarafından HayalCaddesi.com’a girilen içeriklerde üçüncü kişilerin kişilik haklarına zarar vererek, karalayıcı, aldatıcı unsurlar, pornografik, ahlaka aykırı fotoğraflar, hakaret, şiddet, ırkçılık, ayrımcılık ve yasadışıcılık unsuru bulunmayacağını taahhüt etmiştir.
 20. Kullanıcı, Hayal Caddesi tarafından talep edilmeden ve/veya HayalCaddesi.com tarafından yazılı onay alınmaksızın ve/veya HayalCaddesi ile herhangi bir anlaşma sağlamaksızın HayalCaddesi.com’da reklam oluşturamaz, örtülü reklam niteliğinde olabilecek içerikler ile spam içerikler yüklemesi yapamaz. HayalCaddesi.com’ da yer alan hizmetleri ticari bir amaçla kullanmak isteyen kullanıcılar HayalCaddesi.com ile iletişim kurmak zorundadır.
 21. HayalCaddesi bünyesinde yer almakta olan belli alanları, kategorileri, hizmetleri ücretli hale getirebileceği gibi bu ücretleri tek taraflı olarak belirleyebilir.
 22. com’ a üye olanlar, üyelikleri sona erse dahi üyelik hesabı ile gerçekleştirdikleri tüm eylemlerden, yükledikleri tüm içeriklerden ve üyelik hesaplarına ilişkin tüm eylemlerden sadece kendileri sorumludur.
 23. com, üyelerin hesaplarına ilişkin gizlilik ve güvenlik için gerekli dikkati gösterecektir. Fakat kullanıcıların üyelik hesabına ilişkin bilgi ve şifreler üyelerin kendi sorumluluğu altındadır. Üyeler üçüncü kişilerle üyelik bilgilerini paylaşmamalıdır. Üyenin kendi kontrolü haricinde bir durumun gelişmesi halinde HayalCaddesi.com’ a bilgi vermelidir. Üyenin üçüncü kişiler tarafından bilgilerinin ele geçirilmesi ve kötü niyetli kullanım, aykırı içerik sağlanması kullanıcının sorumluluğundadır. Üye bilgilerinin kötü niyetli kullanımından kaynaklanan her tür hukuki ve cezai yükümlülük Kullanıcı’ nın sorumluluğu altındadır.
 24. com kullanıcıları, diğer üye ve kullanıcıların Hayal Caddesi’ nin kullanımını engelleyecek ya da zorlaştıracak, sunucuya, veri tabanlarına zarar verecek ve bozacak veya işlenmez duruma getirecek eylemlerde bulunamaz. HayalCaddesi’ ne ait herhangi bir yazılım, iletişim, donanım öğelerine zarar veremez ve virüs içeren yazılım veya dosya, başka bir bilgisayar kodu ya da dosya oluşturamaz. Kullanıcı ya da üye yetkisi bulunmayan Hayal Caddesi’ ne ait herhangi bir sisteme, veriye veya şifreye erişim sağlamaya çalışamaz. Dolaylı yollardan ya da direkt olarak Hayal Caddesi tarafından verilen hizmetlerin algoritmalarını, kodlarını, işlevlerini deşifre edecek davranışlarda ya da eylemlerde bulunamaz, içerikleri değiştiremez. Kullanıcılar ya da üyeler yayınlanan içerikleri alıntı ya da kaynak göstermeden başka sitelerde yayınlayamaz.
 25. Hayal Caddesi, kullanıcı ya da üyenin Kullanıcı Sözleşmesi’ ne aykırı davranması ve hayalcaddesi.com’ a girmiş olduğunu bilgilerin yanlış, hatalı ya da gerçeğe aykırı olması durumunda hayalcaddesi.com’ un gerekli görmesi durumunda hayalcaddesi.com’ u kullanılmasını engelleyebileceği gibi herhangi bir gerekçe göstermeksizin üyenin üyeliğini sonlandırabilir. Bu hallerin oluşması durumunda hayalcaddesi.com’un hukuki yollara başvurma hakkı saklıdır.
 26. com’ da yayınlanan içeriklerin resim, fotoğraf, video, yazılar vb. söz konusu içerikler işlenemez, çoğaltılamaz, yayınlanamaz ve temsil edilmek üzere faydalanamaz. Aksi durumda, hayalcaddesi.com tarafından tüm hukuki ve cezai yollara başvurma ve başlatma hakkına sahiptir.
 27. com içeriğinde yer alan yayınların ve içeriklerin alıntılanmasının, makul sınırlarda kalınması ve kaynak göstererek ya da ilgili içerik ile hayalcaddesi.com’ a bağlantı vermek suretiyle mümkündür. Makul sınır ile eserin veya sair içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için hayalcaddesi.com sayfasının ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmaması seviyesinde olmalıdır.
 28. com zararlı içeriklerin ve virüs gibi zararlı içerik barındırmaması için gerekli önlemleri almakta olup, Kullanıcı’ nın teknik vb. sorunlarla karşılaşması ya da bilgisayarına virüs bulaşması durumunda uğrayacağı zararlardan hayalcaddesi.com’un sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sebeple kullanıcı, hayalcaddesi.com’dan hiçbir talepte bulunamaz ve kullanıcı belirtilen zararlara uğramamak için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.
 29. com vermiş olduğu hizmetlerin yapısını Kullanıcı ’ya öncesinde bildirim yapmaksızın belirlediği zaman değiştirebilir ve/veya hizmetlerin özelliklerini geçici ya da kalıcı olarak sonlandırabilir.
 30. Hayal Caddesi, hayalcaddesi.com’ da yayınlanan içeriklerin, hizmetlerin, imkanların ve sair öğelerin yayınlanmasının devamlılık arz etmesi için gerekli hassasiyeti, özeni göstermektedir. Hayalcaddesi.com sunmuş olduğu hizmetlerin kesintisiz olacağının garantisini vermemekte olup böyle bir durumun oluşması durumunda hayalcaddesi.com’un sorumluluğu bulunmamaktadır.
 31. Hayal Caddesi, hayalcaddesi.com’ da sunmuş olduğu hizmetlerin durumunu ve yapısını Kullanıcı’ ya öncesinden bildirim yapmaksızın değiştirebilir ve sunmuş olduğu hizmetlerin bir kısmını ya da tamamını geçici ya da kalıcı olarak sonlandırma hakkına sahiptir.
 32. Kullanıcı tarafından Hayal Caddesi’ ne verilen kişisel bilgiler (e-posta adresleri, IP vb. bilgiler) kullanıcının tercihine bağlı olarak hayalcaddesi.com’ a verdiği bilgiler olmakla birlikte Hayal Caddesi kullanıcıların vermiş olduğu bu bilgileri kullanıcılara daha iyi hizmet sağlayabilmek adına kullanıcılar tarafından bilgiler silinse de Hayal Caddesi tarafından bilgiler saklanabilir. IP bilgilerin yasal saklanma süresi bitiminde sonra bilgiler saklanmamaktadır.
 33. Hayal Caddesi’ ne resmi mercilerden usule uygun bir şekilde talep gelmesi halinde Kullanıcı bilgilerini ilgili mercilere iletecektir.
 34. Hayal Caddesi, kullanıcılarına zaman zaman göndereceği tanıtım ve reklam e-postalarına üçüncü şahıslara ait internet sayfalarına ait bilgi ve linkleri dâhil edebilir. Kullanıcı’ nın bu linklere tıklaması sonucunda ilgili internet sayfalarına girmesi ve ilgili siteye ilişkin uygulamalar da Hayal Caddesi’ nin sorumluluğu bulunmamaktadır.
 35. com kullanıcıları güncel içeriklerden, yeniliklerden, duyurulardan anında haber alabilmek için Hayal Caddesi’ nin e-posta gönderim listesine kayıt olması yeterlidir. Kullanıcı e-posta haber bülteninden çıkmak istemesi durumunda kullanıcının e-posta adresine gönderilen bülteni altına bulunan abonelikten ayrıla tıklayarak ya da kullanıcıların bulunduğu ayarlar menüsünden ilgili ayarları yaparak e-posta haber bülteninden ayrılması yeterlidir.
 36. Bu Sözleşmenin maddelerinden ya da uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Türk Hukuku uygulanacak olup İstanbul Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.
 37. Bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflar durumunda taraflar, Hayal Caddesi’nin kayıt ve defterleri ile bilgisayar kayıtlarının (e-posta yazışmaları, erişim kayıtları, internet trafik bilgisi vb.) 6100 sayılı Hukuk Mahkemeleri Kanunu’ nun 193. Maddesi uyarında muteber, kesin, bağlayıcı ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin Delil Sözleşmesi niteliğini taşıdığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 38. Bu sözleşemeye ilişkin maddelerden herhangi birinin geçersiz ya da uygulanmaz duruma gelmesi, Sözleşme’ de yer alan diğer maddeleri geçersiz kılmayacaktır.
 39. Tarafların sözleşmeden kaynaklanan haklarını kısmen ya da tamamen kullanmamaları veya sözleşmede geçen maddelere aykırı hareket etmesi, hiçbir nedenle haklardan feragat ettikleri anlamına gelmemektedir.
 40. Bu sözleşme, hayalcaddesi.com tarafından eklenen yeni özellikler ve öneriler dahilinde güncellenebilir ve düzenlenebilir. Sözleşmenin güncellenmesi ve düzenlenmesi durumunda kullanıcılara önceden bildirim yapılması zorunlu olmamakla birlikte, kullanıcının hayalcaddesi.com’ u ziyaretinde bu sözleşmeyi tekrar gözden geçirilmesi önerilmektedir. Bu belgenin son güncellenme tarihi 11.06.2018.

Kullanıcı sözleşmesi ya da hayalcaddesi.com hizmet ya da uygulamalarıyla ilgili bir soru ya da sorununuz olması durumunda iletişime geçmenizi rica ederiz.

E-posta: info@hayalcaddesi.com