Kuru Ciltlere Özel Maske


Soğuk havalar yaklaştı ve soğuk havaların gelmesiyle birlikte cildimizin bakımı konusunda daha hassas davranmalıyız. Özellikle kuru ciltlere sahip olanlar da soğuk havaların yıpratıcı etkisi ciltlerine daha fazla etki ederken cildin daha erken yaşlanmasına neden olur. Sağlıklı bir cilt için elbette cildin nem ve yağ dengesi korumak çok önemli bir etkendir. Cildin doğru nem ve yağ oranına sahip olması cildin beslenmesini ve korunmasını sağlayarak özellikle soğuk havaların yıpratıcı etkisine karşılık bir kalkan görevi görerek cildin dış etkenlere karşı korunmasını sağlar.

Kuru Ciltlere Özel Maske, cildinizi temizlemesinin yanı sıra yumuşatarak nem kazanmasını sağlayarak cildinize derinlemesine nüfus ederek kış soğukları nedeniyle yıpranan, tahriş olan cildinizi onararak nemlendirir.

Kuru Ciltlere Özel Maske tarifimiz;

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 15 damla portakal suyu
  • 1 tatlı kaşığı kaymak
  • Kestane unu

Hazırlanışı:

Bütün malzemeleri cam bir kap içerisinde tahta kaşık yardımıyla karıştırarak püre haline getirin. Cildinize ve boynunuza eşit bir miktarda dağıtarak sürün ve özellikle loş ışıkta sırt üstü uzanarak maskeyi 20 – 25 dakika cildinizde bekletin. Kuru Ciltlere Özel Maske bekletildikten sonra ılık su yardımıyla nazikçe cildinizi durulayın.

Cildinize derinlemesine etki eden ve kuru ciltlerin nem dengesini sağlayan maskeyi hafta da iki kez uygulayarak soğuk havaların cildinize hasar vermesini engelleyerek hem doğal olarak cilt bakımınızı sağlamış hem de cildinizin nem dengesini kazandırabilirsiniz.

Cildinizin soğuk havalarda bile bakımla ışıldasın… 🙂

Bir önceki yazımız olan Makyajın Cilt Sağlığımıza Etkileri başlıklı makalemizde cilt bakımı ve cilt sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

78
79 Paylaşım, 78 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir