kusursuz-ten-makyaji-icin-3-adim

Kusursuz Ten Makyajı için 3 Adım


Porselen gibi pürüzsüz görünen bir cilde, ten makyajı yaparak kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken size vereceğimiz bu 3 adımı sırası ile uygulamak olacaktır. Makyaj yaptığınız zaman teninizin pütür pütür görünmesi, bu nedenle cildinizin doğallıktan uzaklaşması ve makyajın gün içinde uçup gitmesi her kadın için mutlaka can sıkıcı bir durumdur. Fakat makyaj yapmadan önce cildinize yapacağınız işlemler sayesinde yaşanılan bu sorunları gidermeniz mümkün olacak. Nasıl mı?

İşte o 3 adım:

  1. Adım: Peeling

Makyaj yapmadan önce ilk olarak cildinizin sağlıklı bir zemine kavuşmasını sağlamanız gerekiyor. Ölü deriden arınmış, gözenekleri temizlenmiş ve pürüzsüz bir ten; kusursuz bir makyaj için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

  1. Adım: Nemlendirme

Cilt tipiniz her ne olursa olsun, cildiniz nemlendirilmeye mutlaka ihtiyaç duyacaktır. Yağlı ciltler, su bazlı nemlendiricileri kullanmalıdır. Kuru ciltler ise cildinin nem ihtiyacını karşılayacak yoğun yapılı bir nemlendirici ürünü kullanmalıdır. Nemlendiriciler makyajdan en az 10 dakika önce uygulamalıdır.

  1. Adım: Baz

Ten makyajının kusursuz görünmesi ve gün boyu cildinizde ilk anki gibi kalıcı olması için fondötenin altına baz uygulamanız harika bir çözüm olacaktır. Yağlı ciltler matlaştırıcı özelliği olan bazları tercih etmelidir. Kuru ciltler ise hem ışıltı hem de nem veren bazları kullanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan İstenmeyen Tüylerden Kurtaran Karışım Tarifi başlıklı makalemizde cilt bakımı, tüy dökücü ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
86 Paylaşım, 88 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir