Kütahya Belediyesinden Yeni Evlilere Skandal Kitap


Kütahya Belediyesi tarafından nikahtan sonra sözde “Evlilik ve Aile Hayatı” adı verilen kitap veriliyor. Duyduğunuzda inanamayacağınız maddelere yer verilen sözde kitapta çocuk yaşta evliliğin gerçekleşmesine dayanan öğütlerden tutunda, çok eşliliğin faydalarına kadar birçok skandal anlatımlar yer almaktadır.

Kitap hakkında CHP Milletvekili Fatma Kapla Hürriyet bütçe görüşmesi esnasında dile getirerek, “Kadını ikinci sınıf gören, aşağılayan, hatta ‘Bu esaslara uyulmaması halinde doğacak çocuk ahmak olur’, ‘Kadın ev işini yaparken ve kocasının hizmetini gerçekleştirirken maharetli olmalıdır’, Sevişirken konuşursan çocuğun kekeme olur’ gibi skandal anlatımların yer aldığı kitapta tamamen kurgu erkeğin cinsel hayatının üstüne kurgulanmış olmakla birlikte hurafelerle dolu olan kitabı size okursam domates gibi kızarırsınız” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kütahya Belediyesi tarafından nikah kıyılma işleminin ardından dağıtılan bu kitabın hakkında soruşturma talep etti ve meclis kürsüsünden AKP sıralarına kitabı göstererek “Kadına davar muamelesi yapan, ‘erkek ailenin çobanıdır’ denilen, ahlak, vicdan dışı bir kitaptır bu. Okudukça tüyleri diken diken oldu. Kitap gerdek gecesinin detaylarından bahsediyor. Cinsel faydalanma hakkından, kocaya itaatten, ‘iyi kadın itaatkar olandır’ diyen, kocadan habersiz kadının dışarı çıkamamasından, kocası dövdüğünde işveli kıyafetler giyip, kocasına kahve götürüp gönlünü almasından bahsediyor. Bu kitaba göre kadın fazla şikayet etmemeli” diyerek kitabı ‘sapık fantezi kitabı’ olarak değerlendirdi.

Nikah işleminin ardından çiftlere dağıtılan bu sapık fantezi kitabında öne sürülen iddialara göre, “Kadının çalışması ve çalışma hayatı kocasına karşı cinsel görevini olumsuz yönde etkiler”, Çok eşlilik yararlıdır, hatta karısı huysuz ise erkek kadını boşamak ve başka bir erkeğe bela etmek yerine, ikinci eşi alıp ilk eşin rekabet duygularını harekete geçirerek onu dize getirse daha iyi olmaz mı”, “Kadın çalışma hayatında çalıştığı iş yerinde kocasından daha yakışıklı olan bir erkeği görürse gönlü ona kayabilir, kırsın dizini otursun”, “Kocası için süslenmeyen, kocasının reisliğine itaat etmeyen kadın dövülebilir, kadına evin hakimi kim hatırlatılır, ilaç gibidir” gibi anlatımlar yer alıyor.

Kütahya Belediyesinden Yeni Evlilere Verilen Skandal Kitap gerçekten içler acısı…

Bir önceki yazımız olan Noel Baba Projesi ile Hasta Çocukları Mutlu Eden Koca Yürekli Sanatçı başlıklı makalemizde foto galeri ve photoshop hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

105
118 paylasim, 105 puan

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı