lavanta-yaginin-saca-faydalari

Lavanta Yağının Saça Faydaları


Lavanta Yağının Saça Faydaları

Yıllardır her alanda kullanımı uygun görülen lavanta yağının saymakla bitmeyen faydaları mevcuttur. Özellikle de aktarlarda bulunan doğal lavanta yağlarına sahip olduğunuz takdirde faydasını daha net ve çabuk bir şekilde görmeniz mümkündür. Dilediğiniz her alan belli bir rutin kapsamında kullanabileceğiniz Lavanta Yağının Saça Faydaları nelerdir ve nasıl kullanılır gibi sorular daha fazla merak edilmektedir. O halde lavanta yağının saçlar üzerinde olan etkisine ve faydalarına bir göz atalım.

1-) Kökleri Güçlendirir

Lavanta yağını ister direk masaj yaparak saç diplerinize uyguladığınızda ister şampuanınız içerisine karıştırdığınızda isterseniz de bir miktar durulama suyunuza kattığınızda zamanla çok sağlam köklere sahip olduğunuzu görebileceksiniz.

2-) Saçları Uzatır

Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak her kadının mutlak bir hayalidir. Ancak çevresel faktörler ya da belli başlı hastalıklar nedeni ile saçlarınızı kestirmek zorunda kaldıysanız ve kısa sürede yeniden uzamasını istiyorsanız, lavanta yağı bu durum için bir numaralı seçenektir. Hem doğal yapısı hem de hoş kokusu ile saçlarınızın daha kısa sürede uzamasını sağlar.

3-) Kepeklerden Arındırır

Saç diplerinde hem sağlık hem de görüntü açısından bozukluğa yol açan kepekleri de yine lavanta yağını düzenli kullandığınız takdirde ortadan kaldırabilirsiniz. Banyoya girmeden önce yarım saatlik bir zaman diliminde diplere uygulayacağınız lavanta yağı, saç derinizi yumuşatır ve kepeklenmeye karşı savaşır.

4-) Dökülmeleri En Aza İndirir

Saç dökülmesi de yine en bilinen saç problemleri arasında yer almaktadır. Günde 100 tel kadar dökülme veren saçlar sağlıksız olarak nitelendirilmektedir. Eğer şampuanınız içerisinde ya da ayrı bir şekilde lavanta yağı kullanımı alışkanlık haline getirirseniz dökülmeleri de en aza indirdiğinizi görmüş olacaksınız.

5-) Daha Parlak Görünmesini Sağlar

Lavanta yağı keskin yapısı ile saçlarınızın doğal rengini korumaya yardımcı olur ve daha parlak bir görünüm kazandırır.

Bir önceki yazımız olan Saçlarımızı Nasıl Yıkamalıyız başlıklı makalemizde saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
82 Paylaşım, 88 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir