Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2017

Libidonuzun Azalmasında Partnerinizin Etkisi

Libidonuzun Azalmasında Partnerinizin Etkisi

Cinselliğe karşı istediğiniz ve tutkunuz diğer zamanlara nazaran azalma gösteriyor ve partnerinizle birlikte olmayı en son ne zaman istediğinizi hatırlamıyorsanız (hormon değişikliği, hastalık gibi nedenler dışında) partnerinizin size karşı yaklaşımı, hareketleri, davranışları libidonuzun düşmesine neden olabilir.

Libidonuzun Azalmasında Partnerinizin Etkisi

İlişkinizde yaşanan sorunlara yaklaşımınız

İlişkinizde elbette tartışmalar, sorunlar olacaktır. Ancak ilişkinizde asıl önemli olan sorunlara nasıl yaklaştığınızdır. Genellikle tartışma sonrasında her şeyi çözümlüyor ve karşılıklı konuşup ortak noktada buluşabiliyorsanız bir sorun yok. Fakat sürekli aynı durumla karşı karşıya kalıyor ve ikinizde öfkenizi kontrol altına alamayarak birbirinize bağırıyor ve inatlaşmaya başlıyorsanız seks hayatınızın da aynı sorunla karşı karşıya kalması kaçınılmaz bir gerçek. İlişkinizde partnerinize karşı hissettiğiniz nefret yavaş yavaş düşmanca bir yaklaşıma dönmeye başladıkça cinsel istediğinizde zamanla azalmaya ve ilişkiniz zarar görmeye başlıyor.

Partnerinizin sizi eleştirmesi ve yargılaması

Sevgiliniz size her konuda eleştiriyor ve devamlı olarak her konuda yanlış davrandığınızı, yanlış düşündüğünüzü söylüyorsa bu sizin baskı hissetmenize neden olur. Bu durumun sürekli olarak tekrar etmesi ister istemez cinselliğe karşı ilginizi de etkileyebilir. Eğer sevgiliniz bir de sizi seks konusunda da eleştiriyorsa işte o zaman seksten soğumanıza neden olması kaçınılmazdır. Eğer sevgilinizle böyle bir duruma maruz kalıyorsanız kendinize mutlaka cinsel arzularınız ya da istekleriniz ile ilgili hesap vermeniz söz konusu olamaz. Sevgilinizin size karşı olan tutumu hakkında konuşmalı ve farkına varmasını sağlayın aksi halde ilişkinizi tekrar tartmanızda yarar var.

Birbirinize olan güveninizin sarsılması

Sevgilinize karşı güven problemi ile karşı karşıyaysanız libidonuzun azalmasında etkisi olması gayet normaldir. Özellikle kadınlar kendisini güvende hissettiği bir partner ile birlikte olmak isterler ancak daha önce ilişkide bir aldatma söz konusu olduysa ve ilişkiye bir şans daha verilse bile cinsel hayatı olumsuz etkilemesi muhtemeldir. Bu durum zamanla çiftlerin birbirleri ile konuşması ve güven sorunu aşılana kadar çözülebileceği gibi uzman yardımı alınarak çiftlerin ilişkilerini gözden geçirmesi gerekebilir.

Sağlıklı ve mutlu bir ilişki için her ne olursa olsun çiftler birbiriyle konuşmalı ve sorunların çözümlenmesi için birlikte hareket etmelidir. Sorunlarınızı konuşmaz ve anlatmazsanız ilişkinizdeki sorunların sadece üstünü kapatarak zamanla daha da birikmesine neden olarak ilişkinizin zarar görmesine neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İngiltere'nin En Çok Konuştuğu Down Sendromlu Çiftin Düğünü başlıklı makalemizde down sendromu nedir, down sendromlu çocuklar ve down sendromuna neden olan faktörler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz