libidoyu-arttirmanin-yollari

Libidoyu Arttırmanın Doğal Yolları


Libido: Cinsel istek ya da cinsel arzu demektir. Hem kadında hem de erkekte bulunan libido, insanı cinsel eyleme hazırlayan ve bunu kolay bir hale getiren, yaradılışından vücutta var olan fizyolojik bir özelliktir.

Doyumlu bir cinsel ilişki için libido şarttır. Eğer cinsel arzu ve istek bazı sebeplerden dolayı yoksa ama cinsel eylem devam ediyorsa, bu aşamada cinsel ilişki tüm duygunun yitirildiği bir mekanik işleme dönüşecektir.

Libidonuzu arttırmak için kimyasal ilaçlara ihtiyacınız yok! Doğada her şeyin olduğu gibi libidoyu arttırmanın da bir çaresi var. İşte size libidoyu arttırmanın doğal yolları

Yasak Meyveden Bir Isırık Alın!

libidoyu-arttirmanin-dogal-yollari-5

İncir, afrodizyak etkisiyle bilinen bir meyvedir. Ayrıca muz ve avokado meyvelerinde de bulunur. Kan akışını hızlandıran bu meyveler sayesinde sağlıklı bir cinsel hayatın kapılarını açabileceksiniz.

Çikolata Her Şey!

Sadece muhteşem tadıyla değil, afrodizyak etkisi ile yüzyıllardır damakların baş tacı olan çikolata ile daha fazla vakit geçirin.

İşte Bitkilerin Gücü!

libidoyu-arttirmanin-dogal-yollari-3

Koku duyusunu harekete geçiren fesleğen sofranızda mutlaka bulunması gereken bir bitkidir. Sarımsak ise libidoyu arttıran ve erkeklerin sertleşme problemlerine iyi gelen mucizevi bir besindir. Ayrıca gingko biloba da cinsel soğukluğa iyi gelen bir bitki olarak kabul edilmektedir.

Aşkın ve Tutkunun Simgesi

libidoyu-arttirmanin-dogal-yollari-1

Bir kadeh şarabın cinsel isteği arttırdığı uzmanlar tarafından kabul edilmektedir. Fakat ikinci kadehe geçmemek şartıyla…

Olmazsa Olmaz… Fiziksel Aktiviteye!

libidoyu-arttirmanin-dogal-yollari-4

Cinselliğe karşı isteğinizin azaldığını hissettiğiniz zaman kendinizi taşlaşmış gibi hissedebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ise bedeninizi harekete geçirmeli ve metabolizmayı çalıştırmanız en doğrusu olacaktır. Sabahları güzel bir koşuyla ya da hızlı tempoda bir yürüyüş ile kendinizi fiziksel olarak zorlayın. Sabahları yapacağınız spor sonrasında vücudunuzda salgılanan hormonlar sayesinde bedeninizle barışık olacaksınız. Böylece cinselliğe olan ilginiz artacak ve yatakta çok daha cesur bir partner olacaksınız.

Kolay ulaşabileceğiniz ve keyifle uygulayabileceğiniz libidoyu arttırmanın doğal yolları ile aşkın fitilini bu sefer siz ateşleyeceksiniz. Bence size verdiğimiz bu önerilere kulak vermelisiniz.

Daha iyi cinsel deneyimler yaşamanız dileği ile, hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Zatürre Hastalığından Korunmanın En Etkili Yöntemi başlıklı makalemizde sağlıklı yaşam, zatürre aşısı ve zatürre tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

91
91 Paylaşım, 91 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir