light-urunler-zayiflatiyor-mu

Light Ürünler Zayıflatıyor mu?


Herkesin merak ettiği bir konulardan birisi de şüphesiz ki light ürünler zayıflatıyor mu? Light ürünlerin üretim amacı kilo vermek isteyen kişilerin kendilerini aç bırakmadan düşük miktarlarda kalori almaları ve bu sayede de kilo vermelerini sağlamaktır. Light ürünler günlük yaşantımızda tükettiğimiz besinlerin birçoğuna göre daha az yağ içermektedir ve karbonhidrat oranları da oldukça düşüktür. İçlerinde ise ağırlıklı olarak lif bulunur. Lifler sindirim sistemini hızlandırır ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Bu sayede kilo vermek isteyen kişilerin kendilerini aç bırakmadan sindirimini hızlandırır ve daha hızlı kilo vermesine yardımcı olur.

Piyasada bulunan light ürünler genellikle atıştırmalık ve ya içecek şeklinde raflarda yerini alır. Birçok light bitki çayı sayesinde istemediğiniz yağların vücudunuzdan atılmasını sağlayabilirsiniz. Tabi ki aldığınız ürünlerin light olmasından dolayı fazla tüketmeniz size fayda sağlamaz. Tüketeceğiniz miktarların belirli bir sınırı olması gerekmektedir. Bu konuda da her şeyin fazlası zarar felsefesini kendinize uyarlamalısınız. Tüketeceğiniz meşrubatlar arasında bir gazlı içeceğin bir bardağı yaklaşık 70-90 kalori değerleri arasındadır. Ama tüketeceğiniz gazlı içecek light olursa alacağınız kalori miktarı 3-12 kalori arasında bir değere düşmektedir. Ürünlerden light olanları tercih etmeniz vücudunuza almış olduğunuz şeker miktarını da doğrudan etkileyecektir. Light halde satışa sunulmayan birçok ürününde az kalorili olanları da piyasada mevcuttur. Sütlü çikolata yerine bitter çikolata tüketebileceğiniz gibi birçok ürün sizlere bu konuda avantaj sunar. Bu nedenle alacağınız besinlerin içeriğine bakmalı kalori değerlendirmesi ile yağ, karbonhidrat, şeker oranı düşük ama lif oranları ve ya protein miktarı yüksek olanları tercih edebilirsiniz. Kilo vermeye karar verdiyseniz çok yüksek miktarlarda tüketmemek şartı ile light ürünler tüketmeniz sizleri normal ürün tüketiminize göre daha fazla kaloriden kurtaracaktır.

Tat konusunda oldukça yüksek tatmin veren bu ürünler kullanıcılar tarafından da oldukça beğenilmektedir. Eğer fazla kilolarınız varsa ya da formunuzu korumakta zorluk çekiyorsanız ve hala light ürünleri denemediyseniz şimdi tam zamanı demektir. Yemekler arası atıştırmalık olarak tüketeceğiniz bu ürünler açlık hissinizi büyük ölçüde hafifleteceği için daha az yemenizi ve bu sayede de kilo vermenizi sağlayacaktır. Bedeninizin sağlıklı ve istediğiniz ölçülerde olması dileğiyle afiyet olsun.

Bir önceki yazımız olan Kaju Bitkisi ve Fıstığı başlıklı makalemizde pratik tarifler ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

87
84 Paylaşım, 87 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir