liposuction-ile-zayiflamak-mumkun-mu

Liposuction İle Zayıflamak Mümkün Mü?


Liposuction uygulamasını kısaca tanımlamak gerekirse gövde şekillendirme diyebiliriz. Aslında pek çok kişi bu uygulamayı zayıflama olarak tanımlıyor veya medet umuyor olsa da, aslında yağ aldırma bir zayıflama şekli değil, yalnızca şekle girmek ve fazla birkaç kilo yağın vücuttan alınması demektir.

Liposuction artık pek çok farklı teknik ile yapılmaktadır. Bu tekniklerin hepsi hastanın durumuna göre belirlenmektedir. Liposuction uygulamasında hangi tekniğin size uygun olup olmadığını merak ediyorsanız o halde uzman bir doktor ile görüşerek en doğru sonuçların alınmasını sağlayabilirsiniz. Liposuction, kanül adı verilen bir cihaz ile vücut altına girilmesi ve vakum yöntemi ile o bölgede buluna fazla yağların parçalanarak geri alınmasını sağlar. Bu uygulama sonrasında müdahale edilen bölgede hiçbir iz kalmıyor ve hasta çok kısa bir süre içinde fazlalık olan zorlu kilolarından kurtulmuş oluyor. Liposuction uygulaması özellikle bölgesel olarak zayıflamak isteyenler için oldukça etkili tekniktir.

Kadınların daha çok tercih ettiği bu yöntem ile en çok basen bölgeleri, bel bölgeleri, bacak ve kol bölgelerine uygulama yapılmaktadır. Yağ aldırma işlemi olan Liposuction sayesinde sizde o zorlu kilolarınızdan kurtulmayı başarabilirsiniz. Mesela sık sık spor yapan ve sağlıklı beslenen kişilerde bile biraz fazlalık olduğunu görürsünüz. Bunlar inatçı yağlardır ve gitmek için çok zorlanmanız gerekir. Yağ aldırma uygulaması ile bu zorlu yağlar ortadan kalkacak ve kişi tam olarak istediği kıvrımı kazanmış olacaktır. Yağ aldırma bahsettiğimiz gibi asla kilo verme yöntemi değildir. Yağ aldırma, sıkılaşma ve vücuda şekil verme yöntemi olarak uygulanmaktadır.

Dolayısı ile de sizde istenmeyen ve zorlayıcı yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, güven içinde alanında uzman olan doktorunuz ile görüşerek bu uygulamayı yaptırmak adına kararınızı verebilir, daha fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kulak Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde estetik, kulak estetiği ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

95
93 Paylaşım, 95 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir