lomi-lomi-hawaii-masaji

Lomi Lomi Hawaii Masajı


Bir veya birden fazla uzman masaj terapisti eşliğinde yapılan ve yumuşak hareketler ile uygulanan masaj çeşidine Lomi Lomi Hawaii Masajı denir.

Lomi Lomi Hawaii Masajı uygulamasında sırt ve karın bölgesinde el ve kol gezdirme hareketleri yoğun bir şekilde yapılır. Egzotik tomurcuk kokular ve şifa kaynağı olan şarkılarla oldukça hoş bir atmosfer yaratılır ve insanların rahatlatılması sağlanır. Diğer masaj çeşitlerinden farklı olarak Lomi Lomi Hawaii Masajı rahatlamak amacıyla uygulanan bir tekniğe sahiptir. Lomi Lomi Hawaii Masajı ile kişi üzerinde bir seferde etki yaratılır ve gerginliğin giderilmesiyle beraber mutluluk hissi aşılanır. Lomi Lomi Hawaii Masajı binlerce yıldır pasifikte uygulanan bir masaj çeşididir. Lomi Lomi Hawaii Masajı yumuşak dokunuşlar olarak da adlandırılan bir masajdır. Lomi Lomi Hawaii Masajı uygulamasında yumuşak hareketler ile kaslara derinlemesine nüfuz edilir. Yapılan bu masaj uygulamasında akıcı dokunuşlar ile bedenin bütününü rahatlatma amaçlanır.

lomi-lomi-hawaii-masaji-1-min

Amerika ve Avrupa’da çok hızlı bir şekilde yayılmaya devam eden Lomi Lomi Hawaii Masajı, hem bedensel hem de ruhsal olarak dinlendirici bir etkiye sahiptir. Lomi Lomi Hawaii Masajı uygulamasında sıcak aromatik masaj yağları kullanılır ve rahatlatıcı masaj hareketleri uygulanır. Lomi Lomi Hawaii Masajı, eski çağlarda uygulanan ve devlet adamlarının savaş kararlarını almadan önce yaptırarak rahatladıkları bir masaj çeşidi olarak ifade edilmektedir. Lomi Lomi Hawaii Masajı uygulamasındaki en önemli nokta ise vücudun karar alma mekanizmasını harekete geçiriyor olmasıdır. Lomi Lomi Hawaii Masajı uygulamasının orijinalinde çıplak vücuda uygulanan, vücudun kol ve dirsek bölgelerine yoğun bir şekilde yapılan ve hem ritmik hem de akışkan bir masajdır. Lomi Lomi Hawaii Masajı uygulamasında su bazlı masaj yağları kullanılır. Lomi Lomi Hawaii Masajı uygulamasında kötü elektriğin vücuttan atılması için dua edilir ve birtakım ritüeller uygulanır.

Lomi Lomi Hawaii Masajı uygulamasını yapan terapistin hareketleri ise adeta bir dansı andırır. Lomi Lomi Hawaii Masajı yapılırken masaj yaptıran kişinin çevresinde dönülerek uygulama yapılır. Hem eğlenceli hem de çok değişik bir uygulama sayesinde kişinin rahatlatılması sağlanır.

Bir önceki yazımız olan Batık ve Kıl Dönmesinde Etkili Çözümler başlıklı makalemizde bacak bakımı, batıklardan kurtulma ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

78
79 Paylaşım, 78 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir