losemi-hastaliginda-farkindalik-yaratalim

Lösemi Hastalığına Farkındalık Yaratalım


Sevgili dostlar, bu makalede sizlere lösemi hastalığından ve bu hastalığa sahip arkadaşlara nasıl davranmamız, onlar için ne yapmamız gerektiğinden bahsedeceğim. İlk olarak hiç bilmeyenler için bu hastalıktan kısaca bahsetmek isterim.

Lösemi Hastalığı Nedir?

İlk olarak bu hastalığın kimse başına gelmemesi dileklerimle. Aziz okurlar, “Kan Kanseri” olarak anılan ve kanları kanser olan bu hastaların tedavisi tam olarak bulunamamıştır. Onların tedavi süreçlerinde kan değiştirmek tekerrür ediyor. Böylece hasta bir nebze rahatlıyor. Bu hastalıkta saçlar dökülüyor, hasta yorgun düşüyor.

Bu hasta avcının en kötü avı çocuk yaşta hastalar oluyor. Peki, onlar için “Lösemi hastalığına farkındalık yaratalım” demeyecek misiniz? Kulaklarıma gelen fısıltılar sizin bu konuda gayret göstereceğinizi söylüyor. Şimdi “Lösemi hastalığına farkındalık yaratalım” adı altında neler yapabiliriz okumaya devam edelim.

Lösemi Hastalığına Farkındalık Yaratalım peki neler yapalım?

Birçok kişi bu hastalık için ilk başta sözde hak savunucu “eylemler” yapılması gerektiğini söyler aslında bu bir yardım şekli değildir. Asıl yardım lösemi hastalarına yardımı kendimiz sağlamak ve onları ziyaret etmekle olacaktır. Mesela sosyal medyada Lösemi hastalarını ziyaret ettiğinizle ilgili fotoğraf paylaşımı yapsanız, lösemi çocuklara hediyeler götürseniz hatta sadece hal hatır sorsanız.

Onlar için yeter bile fakat birçok insan kendi haline şükretmediğinden ötürü bu tür hasta insanları göz ardı etmekte ve yardım eteklerini çekmekte. Sosyal medya sayesinde “Lösemi hastalığına farkındalık yaratalım” slogan değil sanal bir hareket olacaktır. Sanallar reeli tetikleyecektir.

Peki, Eylemler Yapılmalı Mı?

Tabii ki de eylemler yapılabilir, yapılmalıdır da. Tarihin idrakiyle meşgalemiz eylemler, hep hak savunucu yanımız, suskunluğumuzun gürlemesi olmuştur. Sadece bu eylemlere geçmeden önce asıl yardım elini bizim uzatmamız gerektiğine dikkat çektim. Sevgili okurlar sağlıkla kalınız.

Bir önceki yazımız olan Sarımsağın Faydası başlıklı makalemizde sağlık, sağlıklı beslenme ve sarımsağın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

100
94 paylasim, 100 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı