makyaj-bazi-uygulamasi-nasil-yapilir-min

Makyaj Bazı Uygulaması Nasıl Yapılır?


Makyaj bazını cilt tipinize göre seçtiğinize göre kalıcı ve pürüzsüz bir ten görünümü için makyaj bazı uygulaması nasıl yapılır? Bu konuda aşağıdaki adımları takip edin.

  1. İlk adımınız elbette ki cildinizi iyi bir şekilde temizlemek olacak. Cildinizin nemli olması makyajınızın iyi görünmesi ve kalıcılığı açısından oldukça önemlidir. Dilerseniz cilt tipinize uygun krem temizleyiciler, losyonlar veya köpükler ile de cildinizi temizleyerek güne başlayabilirsiniz.
  2. Yağlı bir cilt tipine sahipseniz hem nemlendirici hem de nemlendirici özelliği bulunan bir makyaj bazı kullanmanız cildinize fazla gelecektir. Bu nedenden dolayı yağlı cilt tipindeki kişiler nemlendirici adımını atlayabilir. Eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz ya da makyaj bazınız ekstra matlaştırma etkisine sahip ise hafif, ince ve hızlı emilen yağsız nemlendiricinizi makyaj bazından önce kullanabilirsiniz.
  3. Bazı güneş koruyucular ve nemlendiriciler yüzünden makyaj bazları mükemmel olarak etki etmeyebilir. Yani cildinizde topaklanmalar meydana gelebilir. Bu yüzden cildinize uyguladığınız güneş kremini ve nemlendiriciyi cildinize iyice yedirmeniz gerekir.
  4. Makyaj bazını yüzünüze uygularken parmağınıza alacağınız miktar bezelye büyüklüğünde olmalıdır. Daha fazlasına ihtiyacınız yok.
  5. Makyaj bazını parmaklarınızla ya da bir fırça veya sünger yardımı ile T bölgesine, çene ve yanaklara ince bir kat şeklinde uygulamanız gerekir. Eğer yüzünüze aydınlatıcı etkisi olan bir makyaj bazı sürecekseniz, aydınlatmak istediğiniz bölgelere makyaj bazını daha yoğun bir şekilde sürebilirsiniz. Ya da en çok yüzünüzün hangi bölgesi yağlanma meydana geliyorsa, o bölgeye matlaştırıcı etkisi olan makyaj bazını daha yoğun bir şekilde sürmenizi öneririm.
  6. Yüzünüze sürmüş olduğunuz makyaj bazının iyice emilmesini sağlamak için 3-5 dakika beklemeniz gerekecektir.
  7. Makyaj bazı uygulamanız tamamlandı. Artık fondöteninizi uygulamak için cildiniz hazır. Eğer cildiniz müsaitse çoğu zaman makyaj bazı uyguladıktan sonra fondöten uygulamaya ihtiyacınız bile olmayabilir. Özellikle günlük kullanımlar için yalnızca makyaj bazı ile cildinizi eşitlemenizi ve cildine fondöten uygulamamanızı tavsiye ediyorum.

Bu temel adımları uyguladıktan sonra yüzünüzü hazırladığınıza göre geri kalan göz makyajınızı da tamamlayarak kusursuz ve daha kalıcı bir makyaj yapabilirsiniz. 🙂

Bir önceki yazımız olan Cilt Tipine Uygun Makyaj Bazı Seçimi başlıklı makalemizde makyaj, makyaj bazı ve makyaj önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

95
95 paylasim, 95 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı