Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Makyaj Ürünlerinin Çoklu Kullanımları

Makyaj Ürünlerinin Çoklu Kullanımları

Makyaj ürünlerinin çoklu kullanımları sayesinde acil durumlarda bile hazır olacaksınız!

Kalın ve dolgun kirpik görünümü elde etmek istediğiniz zaman maskarayla birlikte eyeliner kullanmanız çok işinize yarayacaktır. Aslında bu noktada maskara, adeta gizli bir silah görevi görüyor demek yanlış olmaz. Maskaranın üzerinizdeki boyayı küçük bir fırça yardımı ile eyeliner olarak kullanabilirsiniz.

Elinizde ister eyeliner olsun, ister göz kalemi ya da maskara olsun hiç fark etmez! Göz makyajınızda gölgelendirme yapmak istediğiniz zaman bu saydıklarımdan herhangi birini kullanabilirsiniz. Öyle ki, parmak uçlarınıza aldığınız ürünü hafifçe dağıtarak göz makyajınızda dumanlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kalın kaş modasına ayak uydurmak mı istiyorsunuz?  Veya kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurmak için makyaj yaparken kaş boyamayı mı tercih ediyorsunuz? Bunun için özel kaş farlarına ya da kaş maskaralarına ihtiyacınız yok. Kaşlarınızın rengine en yakın olan kahverengi tonunu bulun ve kaşlarınıza uygulayın.

Şimdi söyleyeceğim şey size belki de tuhaf gelebilir! Fakat uyguladıktan sonra etkisini görünce eminim sizde çok seveceksiniz. 🙂 Kaşlarınıza kaş farı ya da kaş maskarası uyguladıktan sonra sürdüğünüz ürünün uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için bir tür jöle tavsiyemiz var. Bu jöle, şeffaf ruj ile elde edebileceğiniz bir jöledir. Hele ki kış aylarındaysanız kullandığınız renksiz dudak nemlendiricileri kaşlarınızı da besleyecektir.

Dışarı çıktınız ve yanınıza yalnızca rujunuz ile allığınızı aldığınızı fark ettiniz. Beğendiğiniz çocukta tam karşınızda duruyor, fakat sizin gözleriniz aşırı derece solgun… Şimdi ne olacak? Eğer allığınızın rengi uygunsa allığı, rujunuzun rengi uygunsa ruju gözlerinize biraz canlılık katmak için far niyetine kullanabilirsiniz. 🙂

Küçükken annelerimizden veya anneannelerimizden öğrendiğimiz temel makyaj kuralını hatırladınız mı? Ruju allık olarak kullanmak! Rujunuzu parmak uçlarınıza alın ve dairesel hareketlerle elmacık kemiklerinize hafifçe dağıtın.

Bir önceki yazımız olan Zaman Geçtikçe Fayda Sağlamak Yerine Zararı Olan Alışkanlıklar başlıklı makalemizde fayda sağlayan alışkanlıklar, zararı olan alışkanlıklar ve kadınların en temel alışkanlıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz