Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Makyaj Yaparken İşinizi Kolaylaştıracak Sırlar

Makyaj Yaparken İşinizi Kolaylaştıracak Sırlar

Herkesin güzellik sırrı vardır. Bu sırların ardı arkası kesilmez. Bende sizler için gözüme hoş gelen ve sık sık kullanabileceğiniz güzellik sırlarından birkaçını paylaşmak istedim. 🙂

Aslında bu yöntem, göz kaleminizin çok sert olduğunu fark ettiğiniz durumlar için geçerli olacaktır. Eğer göz kaleminizi 10-15 saniye kadar ateşte tutarsanız, tıpkı eyeliner gibi jelimsi bir yumuşaklığa sahip olduğunu göreceksiniz. Tabi ki bu işlemi yaptıktan sonra göz kalemini hemen gözünüze götürmeyin. Biraz soğumasını beklemelisiniz. Bu yöntem sayesinde göz kalemini çok daha kolay süreceksiniz.

İşte en çok bilinen güzellik sırlarından biri sizlerle! Kirpiklerinizin çok daha kolay kıvrılması için kirpik kıvırıcıyı birkaç saniye önce fön makinesine tutun. Bir süre soğumasını bekledikten sonra kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Bu yöntemle çok daha kıvrık kirpikleriniz olacak.

Kaşlarınızın daha şekilli ve daha kavisli görünmesini sağlamak için beyaz bir vurgulayıcı kullanmanız etkili olacaktır. Dilerseniz kendi teninizin bir ya da iki ton açık rengini de kullanabilirsiniz. Beyaz kadar etkili olmasa da, biraz daha doğal durmasını sağlamış olursunuz.

Güzellik sırları dendiği zaman benim daha önce hiç duymadığım ve uygulamadığım bir yöntemi sizlerle paylaşmak istedim. Biraz daha az saçı olan ve saç derisi görünenler için oldukça etkili bir yöntem aslında. Eğer saçınızın renginde bir göz farını resimde görüldüğü gibi sürerseniz, çok daha kalın ve çok gibi görünen saçlara sahip olabileceksiniz.

Makyaj yaparken gözaltlarını kapatmak bizim için gerçekten büyük dertlerden biri. Kapatıcıyı uygularken de dikkat etmeniz gereken bir yöntem var. Aşağıda görüldüğü üzere soldaki gibi kapatıcıyı uygulamanız gerekiyor. Bu sayede çok daha doğal bir görünüme kavuşacaksınız.

Gözlerinizin altındaki şişliklerden hızlı ve çok kolay bir şekilde kurtulmanın yollarından biri soğumuş olan yeşil çay poşetleri ile gözaltlarına kompres yapmak olacaktır. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde çok daha canlı bir görünüme kavuşacaksınız. Bu uygulamayı 5-6 dakika yapmanız yeterli olacaktır.

Parfümünüzün çok daha uzun süre kokması için, parfüm sıkacağınız yere öncesinde bir miktar vazelin sürmeyi deneyin. İnanın ve deneyin, çok işe yaradığını göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Kulak Çubuğu Kullanarak Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde kulak çubuğu ile makyaj önerileri, kulak çubuğu nasıl kullanılır ve kulak çubuğu ile makyaj yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz