masturbasyon-yapmak-zararli-mi-635x360

Mastürbasyon Yapmak Zararlı Mı?


Hem kadınların hem de erkeklerin partnerleri olmadan kendi kendini uyarmaya ihtiyacı olabilir. Cinsel bir istek olan mastürbasyon toplumda ne kadar çok dile getirilmese de ve yanlış bir şeymiş gibi algılansa da, aslında her insanın ihtiyacı olan ve cinsel açıdan rahatlamasını sağlayan bir şeydir. Peki, mastürbasyon yapmak zararlı mı? Bu sorunun yanıtını yazımızın devamında bulabileceksiniz. 🙂

İlk olarak temelden başlamakta yarar var. Mastürbasyon nedir?

Kişinin cinsel organına dokunarak veya masaj yaparak cinsel heyecana ve hazza ulaştığı kendini uyarma biçimine mastürbasyon adı verilir.

Mastürbasyonu Kimler Yapar?

Neredeyse herkes mastürbasyon yapmaktadır. Mastürbasyon, partneri olan ya da olmayan herkes arasında yaygındır. Yapılan bir araştırma sonuçlarına göre erkeklerin yüzde 95’i, kadınların ise yüzde 89’u mastürbasyon yapmaktadır. Hem kadın hem de erkek ilk cinsel hazzını mastürbasyon ile yaşamaktadır. Aslında şunu da belirtmek istiyorum; mastürbasyon çocukların gelişim çağında kendi vücutlarını keşfetmesiyle ortaya çıkan bir durumdur.

Neden Mastürbasyon Yapmak İsteriz?

Mastürbasyon kişiye kendini çok iyi hissettirir. Bunun yanı sıra kişinin cinsel heyecanını yatıştırmak için en iyi yollardan biridir. Aynı zamanda mastürbasyon güvenlidir. Hamile kalma veya cinsel yolla bulaşan bir hastalığa yakalanma riskiniz yoktur.

masturbasyon-yapmak-zararli-mi-1-300x145

Mastürbasyon Yapmak Normal Mi?

Bir zamanlar akıl hastalığı ya da sapıklığın belirtisi olarak kabul edilen mastürbasyon günümüzde ise normal ve sağlıklı bir cinsel aktivite olarak kabul edilmektedir. Mastürbasyon partnerli cinsel ilişkinin önüne geçtiği zaman veya günlük aktivitelerinizi olumsuz bir şekilde etkilemeye başladığı zaman bir problem haline gelebilir.

Mastürbasyon Yapmak Zararlı Mı?

Mastürbasyonun hem erkekler hem de kadınlar için zararsız ve doğal bir cinsel aktivite olduğunu bilmeniz gerekir. Ölçülü miktarda yapacağınız mastürbasyonun vücuda hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Bazı dinlerde ve toplumlarda mastürbasyon yapmak günah olarak kabul edilmektedir. Kişilerin utanma veya suçluluk hissetmesine neden olan bu durumun aslında cinsel sağlığa ve kişilere olumlu etkileri bulunmaktadır. Bir kişi mastürbasyon ile kendi vücudunu tanıyarak cinsel ilişkide ne istediğini de bilebilir. Partneri ile isteklerini paylaşabilen bu kişinin cinsel ilişkileri de çok daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Rüyada Cinsellik başlıklı makalemizde cinsellik, ergenlik ve uykuda cinsellik hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
83 paylasim, 88 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı